Pille Ivask • 29 jaanuar 2016

Chevronil kümnendi esimene kahjum

Nafta puurkaev  Foto: Bloomberg

Naftatootja Chevron teatas eile neljanda kvartali majandustulemused, millest näib, et ettevõte teatas esimesest kahjumist alates 2002. aastast.

Ettevõtte neljanda kvartali kahjumiks kujunes 588 miljonit dollarit, aasta varem teatas firma 3,5 miljardi suurusest kasumist. Kahjumiks ühe aktsia kohta kujunes 31 senti, aasta varem oli kasum 1,85 dollarit aktsia kohta. 

Chevron teatas, et tulemustele andsid hoobi 1,1 miljardi euro suurused tasud, mis sisaldasid muu hulgas nafta- ja maagaasimaardlate väärtuste mahakandmist.

Chevroni aktsia hind langes 1,8 protsenti, 84,37 dollarini.

„Me teeme tõsiseid jõupingutusi, et suurendada praeguses hinnaolukorras käivet ja rahavoogu,“ lausus Chevroni juht John Watson.

Chevron teatas, et ettevõtte USA nafta- ja gaasiäri oli eelmises kvartalis 1,95 miljardi dollari suuruses kahjumis, põhjuseks madal nafta hind ja maardlate avastamisega seotud kulutuste tõus.

Chevron on Exxon Mobili järel USA suuruselt teine naftatootja. Ettevõte on praeguse turuolukorra tõttu pidanud kärpima kulutusi, nt koondama töötajaid ja peatama projekte.

Hetkel kuum