Kadi Neemre • 9 veebruar 2016

Börs: naftahinna kõikumine ja Yelleni avalduse ootus viisid turud punasesse

Turud jätkavad langemist  Foto: EPA

USA turud olid täna taas languses. Nafta hinnad kõikusid ning investorid ootavad Föderaalreservi juhi Janet Yelleni avaldust.

“Ralli kestab vaid mõne tunni ning see näitab turgude nõrkust,” märkis Sarhan Capitali tegevjuht Adam Sarhan. “Turgu on tabanud väga agressiivne mahamüümine.”

Föderaalreservi juht Janet Yellen teeb homme ja ülehomme toimuval kohtumisel Kongressis avalduse majanduse olukorra kohta.

“On suur tõenäosus, et ta tunnistab majanduse nõrkust USAs ja mujal maailmas,” sõnas Boston Private Wealthi turustrateeg Robert Pavlik. “Usun, et turud võtavad selle positiivselt vastu.”

“Janet Yelleni avalduse eel võib avalduda mõningane optimism. Varem on tal õnnestunud panna turud tõusma, kuid viimastel aastatel on see üha harvem,” sõnas Charles Schwabi juht Randy Frederick.

Investorid hoidsid silma peal ka nafta hindadel. WTI toornafta futuurid kukkusid 5,89% ehk 1,75 dollarit. Naftabarreli hinnaks kujunes 27,94 dollarit. Rahvusvaheline Energiaagentuur märkis, et naftanõudlus väheneb 2016. aastal märkimisväärselt.

Peale börsi sulgemist tõusis USA toornafta hind aga pisut üle 28 dollari barreli eest.

Aprilli kullafutuurid kasvasid 70 sendi võrra ning kullaunts maksis 1198,60 senti.

Dow Jones kukkus 0,05% ning sulgus 16019,48 punktil. S&P 500 langes 0,07% ning lõpetas päeva 1852,21 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,35% langusega ja sulgus 4268,76 punktil.

Hetkel kuum