Olavi Teppan • 19. veebruar 2016 kell 7:24

Aasia turud ei lõpetanud nädalat tõusvas joones

Jaapani turud lõpetasid viimase sessiooni kerges miinuses.  Foto: EPA

Aktsiahinnad Aasia turgudel ei pannud aasta senisele suurimale nädalasele tõusule optimistlikku punkti, uuesti on langusesse pööranud ka nafta.

„See nädal andis senise aasta jooksul esmakordselt märku muutusest,“ kirjutas finantsettevõtte IG strateeg Evan Lucas Bloombergi vahendusel. „Kuid on veel asju, mis ei pruugi pikaajalisse suunda pööret tuua,“ lisas ta, viidates „kannatliku kapitali“ puudumisele turgudel ja võimalikule keskpankade otsusele rahapoliitikat veelgi lõdvemaks lasta.

Jaapani börsiindeks Nikkei langes tänasel kauplemispäeval 1,42%, millega kärpis oma nädalast tõusu 6,79 protsendini. Hongkongi Hang Seng ja Shanghai Composite langesid vastavalt 0,41% ja 0,10%.

WTI toornafta hind langes 0,9% ja Brent 1%, kui USA energiainfo administratsioon (EIA) teatas kõigi aegade suurimatest toornafta laovarudest.

Turvalise rahapaigutusena nähakse endiselt jeeni, mille kurss tugevnes USA dollari vastu 0,4%. Alates 2010. aastast nõrgimale tasemele langenud Korea won tugevnes pisut, kui Korea rahandusministeerium ja keskpank andsid ühisavalduses mõista, et woni toetuseks võidakse meetmeid rakendada.

Hetkel kuum