Olavi Teppan • 22. veebruar 2016
Jaga lugu:

USA väljavaated viisid nafta hinna tõusule

Nafta puurtornid töötavad täisvõimsusel edasi.  Foto: epa

WTI toornafta hind hüppas täna 6% kõrgemale, kui Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) avaldas prognoosi USA naftatoodangu vähenemise kohta kahe järgmise aasta jooksul.

IEA hinnangul kahaneb nafta päevane tootmine USAs 600 000 barreli võrra sel aastal ja veel 200 000 barreli võrra aastal 2017.

Hinnaliikumisele on hoogu andnud positiivsed meeleolud aktsiaturgudel ning eelmise nädala seisuga avaldatud andmed, mille kohaselt on USA naftapuurtornide arv langenud madalaimale tasemele alates 2009. aasta detsembrist.

Siiski ei pea IEA tõenäoliseks nafta nõudluse ja pakkumise tasakaalustumist enne 2017. aastat, misjärel ennustab agentuur uut toodangumahu kasvu aastaks 2021. „Tänane olukord naftaturul ei viita sellele, et hind lähitulevikus kiirelt kasvaks,“ märgib IEA.

„Nõudluse kasvu järsk aeglustumine viimastel kuudel annab märku, et tasakaalustumise periood venib pikemale,“ kommenteerivad Morgan Stanley analüütikud CNBC vahendusel. „Hiina nõudlus on viimase aja suundumuste valguses eriti küsitav.“

WTI toornafta kerkis täna taas üle 31 dollari barrelist, Brenti toornafta hind on tõusnud üle 5% ja kaupleb 34,5 dollarist kõrgemal.

Jaga lugu:
Hetkel kuum