Olavi Teppan • 3. märts 2016
Jaga lugu:

LHV säilitas Ekspressile ostusoovituse

LHV Pank  Foto: Eiko Kink

LHV finantsanalüütikud hindasid Ekspress Grupi neljanda kvartali tulemusi valdavalt ootuspäraseks ja jätsid aktsia hinnasihi muutmata.

Kui äritegevuse näitajad vastasid analüütikute ootusele, siis negatiivse üllatusena tuli Ekspress Grupi firmaväärtuse allahindamine 1,2 miljoni euro ehk 11,2% võrra ettevõtte Läti üksuses, mis kahandas kontserni puhaskasumit neljandas kvartalis eelmise aastaga võrreldes 57,7%, poole miljoni euroni. LHV prognoosis puhaskasumiks 1,4 miljonit eurot.

Põhitegevusaladel ootas pank meediasegmendi 11,5protsendilist käibekasvu ning pidas trükisegmendi 8protsendilist käibelangust oodatust mõnevõrra paremaks. Kasumlikkuse määr oli oodatust parem ja kontserni kulumieelseks kasumiks kujunes 2,4 miljonit eurot, kui LHV oli oodanud 2,1 miljonit.

Kokkuvõttes ootab LHV, võttes arvesse tugevat rahavoogu äritegevusest ja bilanssi ning suurte investeerimisplaanide puudumist, dividendiks sarnaselt mullusega 4 senti aktsia kohta.

LHV säilitab aktsiale ostusoovituse ja peab õiglaseks hinnavahemikuks 1,40–1,50 eurot. Aktsia hind Tallinna börsil on hetkel 1,29 eurot.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum