Kadi Neemre • 9 märts 2016

Börs: turud on Euroopa Kespanga kohtumise ootel

Foto: EPA

USA turud tõusid täna tagasihoidlikult tänu naftahindade kasvule. Investorid on homse Euroopa Keskpanga kohtumise tulemuste suhtes äraootaval seisukohal.

“Usun, et fookus on suuresti suunatud sellele, kuidas homsed uudised vastavad turu ootustele,” sõnas KKM Financiali juht Daniel Deming.

Euroopa Keskpanga juhilt Mario Draghilt oodatakse homme avaldust, milles ta tutvustab edasisi majanduse elavdamise meetmeid. Lootus on suunatud väärtpaberite ostmise programmi laiendamisele. Ühtlasi usutakse, et juba niigi negatiivseid hoiuse intressimäärasid võidakse veelgi kärpida.

USA toornafta futuurid tõusid 1,79 dollarit ehk 4,9%, barreli maksumuseks kujunes 38,29 dollarit, mis on kõrgeim tase alates 4.detsembrist. Nädalane toornafta varu kasvas 3,9 miljoni barreli võrra, kuid kütusevarud vähenesid 4,5 miljoni barreli võrra.

Naftahinna kasvule aitas kaasa ka lootus, et peagi hakatakse nafta tootmist kärpima. Iraagi naftaametnik sõnas, et OPEC ja naftaühendusesse mittekuuluvate riikide esindajad kohtuvad 20. märtsil Moskvas, arutamaks naftatoodangu külmutamist. Venemaa energiaministri Alexander Novaki sõnul aga ei vasta kuuldused tõele.

Amazoni aktsia kukkus täna lühiajaliselt 1%. Dow Jonesi suurimad edenejad olid täna Chevron ja IBM. Goldman Sachs oli aga indeksi suurim kukkuja.

Järgmisel nädalal kohtuvad nii Föderaalreserv kui Jaapani keskpank.

“Ma usun, et viimasel kuul on meil olnud kauruturu ralli ning järgmisel nädalal keskpankade avaldatavad uudised võivad sellele lõpu teha,” hoiatas Peter Boockvar.

“Investorid muretsevad selle üle, kui pikalt positiivne olukord turgudel veel jätkub,” sõnas FBB Capital Partnersi analüütik Mike Bailey. “Jättes väärtpaberid kõrvale ja vaadates põhialuseid, siis on need paremas seisus kui aktsiate olukord veebruaris oleks võinud ennustada.”

Aprilli kullafutuurid kukkusid 5,50 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1257,40 dollarit. Dow Jones kasvas 0,21% ja sulgus 16999,89 punktil. S&P 500 tõusis 0,50% ning lõpetas päeva 1989,23 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,55% tõusuga 4674,38 punktil.

Hetkel kuum