Mait Kraun • 6 aprill 2016

Börs: turgudel kolme nädala suurim tõus

New Yorgi börs  Foto: EPA

USA aktsiaturgudel oli täna hea päev ning Standard & Poor’s 500 indeks tegi kolme nädala suurima tõusu, vahendab Bloomberg.

Nafta hind kallines ja seetõttu juhtisid tõusu energiasektori aktsiad. Ka tervishoiusektor kallines tublisti, sest investorid spekuleerivad, et soolas on suured tehingud.

S&P 500 indeks tõusis esimest korda kolme päeva jooksul. Pfizeri ja Allergan loobusid kahe ettevõtte liitmisest ja selle tõttu arvavad investorid, et ettevõtted otsivad uusi firmasid, keda üle võtta. See pani tervishoiusektori kiiresti kallinema. Ootamatu varude langemine pani nafta hinna aga tõusma ning energiatootjad tegid kolme nädala suurima kallinemise.

S&P 500 indeks tõusis 1,1 protsenti 2066 punktini. Dow Jones lisas 0,6 protsenti ja lõpetas päeva 17 716 punktil. Nasdaqi Biotehnoloogia indeks tõusis 6 protsenti, mis on suurim kasv alates 2011. aastast.

„Me oleme olukorras, kus investorid on mitme asja suhtes ootel,“ ütles investeerimisfirma Highland Capital Managementi aktsiakauplemise juht Joe Sowin. „Esiteks ootame me jätkuvalt keskpankadelt uusi avaldusi. Teiseks ootavad investorid ettevõtete kvartalitulemusi. Latt on madalale lastud ja on võimalik, et ületatakse kõvasti ootusi, mis paneb aktsiad kallinema.“

WTI toornafta hind kallines 5,3 protsenti ja Brent lisas 5,1 protsenti. Kummagi barrel maksis 37,78 ja 39,79 dollarit. Kulla hind langes 0,4 protsenti 1225 dollarini untsist.

Hetkel kuum