Mait Kraun • 7 aprill 2016

Börs: turgudel üle pika aja järsem langus

New Yorgi börs.  Foto: Bloomberg

USA aktsiad langesid täna kuue nädala kiireimas tempos, kulla hind tõusis ning jeen dollari suhtes 17 kuu kõrgeima tasemeni, vahendab Bloomberg.

Arvatakse, et eelkõige on languse põhjustanud investorite taaselustunud mure keskpankade ning maailma majanduskasvu pärast.

Standard & Poor’s 500 indeksi langust juhtisid finantsettevõtted. Dow Jonesi indeks odavnes aga 230 punkti võrra. USA 10-aastaste võlakirjade tootlus langes viimase kuu madalaima tasemeni. Kuld hakkas kallinema, sest eile avaldatud Föderaalreservi minutid kinnitasid, et rahapoliitikud intresside tõstmisega ei kiirusta.

„Investorid on veidi riske vähendamas,“ ütles investeerimisfirma Federated Investorsi portfellihaldur Don Ellenberger. „Turgudel on praegu palju negatiivsust. Seda on näha aktsiafondide puhul, kust raha välja voolab. Praegu on raske defineerida trendi. Kui vaadata aga turul ringi, siis kõige tähtsam on praegu tulemuste hooaeg.“

S&P 500 indeks langes 1,2 protsenti 2041 punkti. Dow Jones kaotas 1 protsendi ja lõpetas päeva 17 541 punktil.

WTI toornafta hind langes 0,8 protsenti ning Brent kaotas 0,6 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 37,45 ja 39,61 dollarit. Kulla hind tõusis 1,5 protsenti 1242 dollarini untsist.

 

 

Hetkel kuum