Mait Kraun • 13. aprill 2016
Jaga lugu:

Briti aktsiaturud jõudsid selle aasta tippu

Börs.  Foto: epa

Hiina positiivsed majandusandmed panid ka Euroopa aktsiad tõusma. Kõige väljapaistvam oli aga see, et Suurbritannia aktsiaturg jõudis selle aasta tipuni, vahendab CNBC.

FTSE 100 indeks tõusis sellel aastal esmakordselt üle 6300 punkti taseme. Aasta algusega võrreldes on indeks kallinenud 4 protsenti. Veebruaris saavutatud põhjadest on tõus olnud juba 15 protsenti.

Ka teistel Euroopa aktsiatel läks täna hästi. Euro Stoxx 600 indeks lisas 2 protsenti.

Kõige paremini läks FTSE indeksis finants- ja kaevandussektori aktsiatel. Tõusu juhtisid Standard Chartered pank ja kaevandusfirma BHP Billiton.

Hiina teatas, et riigi eksport kasvas dollarites mõõdetuna märtsis (eelmise aasta sama ajaga võrreldes) 11,5 protsenti. See vähendas hirme maailmamajanduse pärast ning andis toorainetele hoo sisse.

Ees on volatiilne aeg

Toorainehindade taastumine aitas kaevandusfirmade aktsiatel tõusta, mis pani ka terve FTSE kallinema, selgitas investeerimisfirma Hargreaves Lansdowni analüütik Laith Khalaf.

Khalaf aga hoiatas, et tõus ei pruugi enam kaua kesta. „Lühiajaliselt võivad aktsiad uuesti langema hakata, sest tooraineturud on väga sõltuvad teatud sündmustest. Üks selline sündmus on näiteks naftatootjate kokkusaamine Dohas,“ ütles ta CNBC-le. „Euroopa Liidu liikmelisuse referendum võib samuti turgudel volatiilsust tekitada.“

Fidelity Internationali investeeringute juht Tom Stevenson juhtis samuti tähelepanu asjaolule, et Suurbritannia referendum võib mõjutada ka aktsiaturge.

„Selle, kas aktsiate hinnad tõusevad edasi või mitte, sõltub eelkõige aravmusküsitlustest ning sellest, kuidas Brexiti teema edasi areneb,“ ütles Stevenson.

Jaga lugu:
Hetkel kuum