Juhan Lang • 19. aprill 2016 kell 9:44

Swedbank tõstis Tallinna Kaubamaja hinnasihti

Tallinna Kaubamaja pidas nädala eest aktsionäride koosolekut.  Foto: Andras Kralla

Swedbanki analüütikud tõdesid oma värskes turukommentaaris, et buum Balti jaeturul jätkub ning tõstsid Tallinna Kaubamaja hinnasihi varasema 7 euro pealt 7,25 eurole.

Samas säilitasid analüüsi autorid aktsiale hoia-soovituse. Analüüsis märgiti, et ehkki õitseva jaeturu taustal oodati börsifirmalt paremaid tulemusi, suutis ettevõte neid siiski üllatada – müük ületas ootusi 3% võrra ja ärikasum enne kulumit (EBITDA) 26% võrra.

Analüütikute hinnangul oli üle ootuste numbrite peamised põhjused Selveri paranenud müügiefektiivsus ja hea tulemus autode segmendis.

Ehkki analüütikute sõnul toetavad madalad intressid ja kasvavad palgad endiselt Balti jaemüügi kasvu, on nende hinnangul Kaubamaja aktsia muutunud suhteliselt kalliks. Ettevõtte 2016. aasta edasivaatav aktsia hinna ja kasumi suhe (P/E) on 14,8 ning EV/EBITDA (EV/EBITDA suhtarv saadakse ettevõtte väärtuse jagamisel EBITDAga –toim) on 9,9.

Tallinna Kaubamaja aktsia on täna Tallinna börsil langenud alla 20 000 euro suuruse käibe juures 2% võrra, 7,35 eurole. Tänavu on aktsia tõusnud 11,3%.

Hetkel kuum