Indrek Mäe • 20 aprill 2016

Coca-Cola kasumist visiseb vunk välja

Tugev dollar ja nõudluse vähenemine Euroopa turgudel vähendasid Coca-Cola kasumit  

Coca-Cola käive vähenes neljandat kvartalit järjest. Negatiivne tulemuse põhjus on Euroopas vähenev nõudlus firma toodete vastu ning tugev dollar, mis muudab välisturgudelt kasumisaamise keerulisemaks.

Kogukäive vähenes aasta esimeses kvartalis 4 protsendi võrra, 10,28 miljardi dollarini. Ettevõtte puhaskasum vähenes aga 4,5 protsendi võrra, 1,48 miljardi dollarini, ehk 34 senti aktsia kohta.

Käive Euroopa turul langes esimeses kvartalis ligi 1 protsendi võrra, tugev dollar aga põhjustas Ladina-Ameerika turgudel ligi 12,2 protsendilise käibelanguse

Maailma suurima joogitootja aktsia langes tänastel eelturgudel seetõttu 1,7 protsenti, 45,8 dollarini.

Hoolimata kasumi- ja käibelangusest teenisid investorid 45 senti aktsia kohta ning see number ületab analüütikute ootusi.

Coca-Cola on seadnud eesmärgiks kärpida oma kulusid 2019. aastaks 3 miljardi dollari võrra ning vaadeldaval perioodil vähenesid administratiivkulud ligikaudu 8 protsenti. Säilis ka ettevõtte ennustus 2016. aasta kohta, mis näeb ette 4-6 protsendilist tulu kasvu aktsia kohta.

Nõudlus Coca-Cola ning tema rivaali Pepsi toodete järgi väheneb, sest inimesed pööravad üha rohkem tähelepanu tervislikule toitumisele ning näevad alternatiividena üha rohkem teesid, puuviljamahlu ja smuutisid.

Ka Pepsi teatas sel nädalal eelmise nädala käibe langusest, kuid nõudlus firma toodetavate snäkkide järele aitas ettevõttel saavutada oodatust suurema kasumi.

Hetkel kuum