Mait Kraun • 1. juuni 2016
Jaga lugu:

Jeff Bezos hingab Warren Buffettile kuklasse

Amazoni juht Jeff Bezos.  Foto: epa

Jeff Bezose juhitud Amazoni aktsia on viimastel aastatel jõuliselt tõusnud ning selle turuväärtus läheneb juba Berkshire Hathaway omale, vahendab CNN Money.

Mõlemal ettevõttel on sellel aastal hästi läinud. Amazoni aktsia on tõusnud sellel aastal rohkem kui 7 protsenti. E-kaubandusfirma möödus turuväärtuse poolest äsja Facebookist – Amazoni turuväärtus on juba 342 miljardit dollarit.

Warren Buffetti juhitud Berkshire Hathaway aktsia on tänavu kallinenud 6 protsenti. Ettevõtte turuväärtus ulatub 348 miljardi dollarini.

Kui Amazon möödub ka Berkshire’ist, siis suurimate ettevõtete nimekirjas on järgmine ExxonMobil, mille turuväärtus ulatub 370 miljardi dollarini.

Tõsi, ülejäänud kolm ettevõtet on teistel suurelt eest ära rebinud. Microsofti turuväärtus ulatub 420 miljardini, Alphabeti oma 515 miljardini ja Apple’i oma 545 miljardini.

Amazoni edu on tähendanud seda, et Jeff Bezose varade väärtus on tõusnud 63 miljardi dollarini, mis on vaid 3 miljardit vähem kui Warren Buffettil.

Kui Bezos Buffettist mööda läheb, hõivab ta rikaste edetabelis kolmanda koha. Esimest kahte kohta hoiavad Microsofti asutaja Bill Gates ning Zara asutaja Amancio Ortega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum