USA dollar tegi täna viimase kuu suurima languse, sest riigi teenindussektor kasvas viimase kuue aasta aeglaseimas tempos, vahendab MarketWatch.
- Dollarid. Foto: Reuters/Scanpix
Institute for Supply Managementi teenindussektori indeks oli augustis 51,4% tasemel. Veel eelmisel kuul oli indeks 55,5% juures. 50%-st väiksem näitaja tähendab kahanemist, suurem aga kasvu. Teenindussektor on
USA majanduse jaoks väga tähtis, sest suurem osa ameeriklastest töötab just teeninduses.
ICE dollariindeks langes 1 protsendi võrra 94,83 punkti tasemeni, sest investorid peavad nüüd järjest ebatõenäolisemaks, et
Föderaalreserv septembris intressimäärasid julgeb tõsta. Kõrgemad intressimäärad peaks teooria järgi dollari tugevnema panema, sest dollarites hoitavad hoiused ja teatud varad pakuvad tänu sellele kõrgemat tootlust.
Tänased andmed aga näitavad, et USA majanduskasv on püsinud ka kolmandas kvartalis leige. Eelmisel nädalal avaldatud tööturuandmed olid oodatust veidi kehvemad ning tööstuse aktiivsus kahanes üllatavalt.
„Andmed peaks välistama võimaluse, et Föderaalreserv septembris intressimäärasid tõstab. Eriti veenev on tööstustoodangu indeks, mis langes eelmisel nädalal allapoole 50 taset,“ ütles Capital Economicsi USA peaökonomist Paul Ashworth. 50 tasemest alla poole jäävad numbrid näitavad kahanemist.
Euro kallines täna dollarisse 0,91 protsenti 1,1257 dollarini, mis enam kui nädala kõrgeim tase.
Jeeni odavnes dollar aga 1,3 protsenti.
Briti nael tugevnes dollarisse 0,95 protsenti.
Seotud lood
Ettemaksed on tehingute tegemisel tavalised, kuid samas kaasnevad nendega alati ka riskid. Pole just harvad olukorrad, kus tarnija ei suuda finantsraskuste või tarneahela häirete tõttu tellimust täita, misjärel võivad ettevõtted oma rahast ilma jääda. Balti riikides tegutsev krediidikindlustusmaakler Credeo pakub koostöös Allianz Trade’iga, üleilmse juhtivettevõttega krediidikindlustuse valdkonnas, ettemaksete kindlustamise teenust, mis pakub lisakaitset just selliste olukordade puhul.