Pille Ivask • 16. september 2016 kell 6:00

Hollandil saab maagaas otsa

Holland  Foto: epa

Euroopa Liidu suurim maagaasitootja Holland seisab silmitsi olukorraga, kus maagaasi reservid saavad otsa, vahendab Bloomberg.

Hollandi statistikaamet teatas, et riik on ära kulutanud 80% oma maagaasireservidest. Viimase kahe aasta jooksul on maagaasitoodang langenud 38% võrra. Hollandi valitsus on otsustanud maagaasi varumist vähendada, kuna peamises leiukohas Groningenis on toimunud väiksed maavärinad, mis muudab tegevuse inimestele ohtlikuks.

Seetõttu on vähenenud ka riigieelarvesse laekuvate tulud. Möödunud aastal moodustasid maagaasi müügitulud 3% eelarvest, mõne aasta eest oli osakaal olnud aga 9%.

Kuna nüüd on Groningeni linnas kaevandatavale maagaasile seatud piirangud ning kolm neljandikku Hollandi maagaasivarudest asub just Groningeni piirkonnas, langevad maagaasist saadud tulud veelgi.

Groningeni maagaasivarud avastati 1959. aastal ning alates sellest ajast peale on riik tootnud 3,85 triljonit kuupmeetrit maagaasi. Riigi statistikaameti andmeil on Hollandil veel 940 miljonit kuupmeetri jagu maagaasivarusid.

Hetkel kuum