Mait Kraun • 20. september 2016 kell 17:54

Aktsiaturgudel on halvim nädal

Aktsiagraafik.  Foto: EPA

Ajalugu uskudes peaks see nädal olema aktsiaturgude jaoks äärmiselt kehv, vahendab CNBC.

September on hooajaliselt olnud aktsiaturgude jaoks kõige halvem kuu. Tuleb välja, et mõned tehnilise analüüsi eksperdid on turgude mustrite uurimisel veelgi kaugemale läinud. LPL Financiali analüütik Ryan Detrick leidis, et alates 1950. aastast on Standard & Poor’s 500 indeks jaoks olnud halvimaks nädalaks just kalendriaasta 38. nädal.

Juhuslikult on tegemist käesoleva nädalaga. Detricki sõnul on käimasoleva nädala keskmine tootlus olnud -0,61 protsenti. Viimase kaheksa aasta jooksul turud sel nädalal langenud seitsmel korral.

Larry McDonald ACG Analyticsist püüab põhjuseid lahti seletada. Nimelt tahavad rahahaldurid, kes on sellel aastal tubli tootlust teeninud, oma varade kasvu kaitsta. Fondid, kes on suutnud üleüldise turu tootlust ületada, soovivad oma tootlusenumbreid kõrgel hoida.

Samas lisas McDonald, et ühe ajaloolise teadmise varal ei peaks turgudel siiski otsuseid vastu võtma. Selle asemel soovitab ta jälgida, mida keskpangad teevad ja milliseks kujunevad jõujooned presidendivalimistel.

„Kui mustrid näitaksid meile konkreetselt ette, kuhu turud liiguvad, siis raha teeniks peamiselt tehnilised analüütikud,“ ütles Zachary Karabell investeerimisfirmast Envestnet. Ta lisas, et nii see siiski ei ole.

Nädal ei alanud turgude jaoks sugugi halvasti. Eile langes Standard & Poor’s 500 indeks 0,04 punkti, mis on väikseim päevane langus alates 2012. aastast.

Hetkel kuum