Kaheksa kuud tagasi saavutas finantsvabaduse Mariann Soone, kes on töötanud pangas ettevõtete ja institutsionaalsete klientide segmendijuhina, aga samal ajal tegelenud investeerimisega üle 20 aasta. Soone avas oma teekonda.
- Investor Mariann Soone tunnistab, et on mitme investeerimisotsuse tegemisel arvestanud ka Äripäeva loodud investor Toomase arvamust, aga mitte alati. Foto: Julia Laidvee
Seekordses Äripäeva raadio saates “Investeerimisportfell 2030” räägib Soone, kuidas ta on osalenud Tallinna börsil juba alates selle algusest 1990ndate lõpuaastatel, mil ostis oma esimesed aktsiad. Ta jagab sellest ajast ka värvikamaid lugusid. “14 minutit pärast kauplemispäeva algust müüsin oma väärtpaberi maha. Nii kõrge hinnani see enam kunagi hiljem ka ei küündinud, mille pealt mina lahkusin,“ rääkis investor. Samuti avaldab ta, kuidas ta elas üle mitu finantskriisi ning kuidas need muutsid tema investeerimisstrateegiat.
“Olen mitme investeerimisotsuse tegemisel arvestanud ka investor Toomase arvamust. Kuid näiteks Altria puhul ma Toomast ei kuulanud. Tema müüs, aga mina tiksun seal endiselt ja kogun dividende,” kirjeldas Soone enda eeskujusid. Lisaks räägib ta, kuidas on valinud mitukümmend aastat investeeringuid ilma suhtarve vaatamata ning keskendub hoopis kõhutundele.
Intuitsioonile tuginedes on Soone seadnud kokku eduka 50 positsioonist koosneva investeerimisportfelli, tänu millele saavutas investor kaheksa kuud tagasi finantsvabaduse. “Kui varem keskendusin ka kasvuaktsiatele, siis nüüd plaanin hakata positsioone ümber mängima stabiilsetele dividendiaktsiatele,” selgitas ta järgmiseid plaane.
Lisaks tuleb saates juttu, milliseid varaklasse on Soone investeeringute säilitamiseks enim vältinud, kuidas tunneb ta ära õige müügihetke ning 1990ndate lõpus naisinvestorina alustamise keerukustest.
Saadet juhtis Merian Tiirats.
Finantsvabaduse välja võidelnud investor jagab värvikamaid õppetunde
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisrahastus on elanud üle rasked aastad, kuid Moneyzeni juhi Tõnis Männi sõnul paistab tulevik helgem, investor ja Rahafoorumi blogi autor Taavi Pertman tahab näha aga selgeid samme, et investorite usaldus taastuks.
Kui investeerimise eesmärk on kindlustada endale pensionipõlveks finantsiliselt turvaline elu, võib pensionile mineku eel pakkuda üleminek aktsiatest võlakirjadesse head kaitset turu äkiliste liikumiste vastu. Ajaloolised andmed näitavad, kas ja mis ajahetkel on mõistlik see liigutus ära teha.
Enam kui miljoni euro suurune investeerimisportfell toob investor Marko Oolole umbes 50 000 eurot passiivset tulu aastas, kuid sellega ta oma pere tänast elustandardit ära ei kata.
Oktoobrikuises saates “Investeerimisportfell 2030” heitsid kinnisvaraturule pilgu peale kinnisvarainvestorid ja taskuhäälingu “Kinnisvarajutud” eestvedajad Siim Semiskar ja Algis Liblik. Avati ka võimalusi üüriturul.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.