Mait Kraun • 30. november 2016 kell 19:41

Goldman: Trumpi pidu jätkub aktsiaturgudel veel pikalt

Donald Trump  Foto: Reuters/Scanpix

Donald Trumpi ootamatu valimisvõit võib aktsiainvestoritele pakkuda oodatust rohkem rõõmu, arvavad investeerimispanga Goldman Sachsi analüütikud, vahendab MarketWatch.

Goldman Sachs avaldas kolmapäeval prognoosi, mille kohaselt tõuseb Standard & Poor’s 500 indeks 2017. aasta esimese kvartali lõpuks 2400 punktini, sest investorid keskenduvad „lootusele“ mitte „hirmule,“ ütles Goldmani USA aktsiaturgude peastrateeg David Kostin.

„Me arvame, et 2017. aastal saab aktsiainvestorite seas olema kaks seisukohta – ühed arvavad, et Trumpi poliitikad annavad meile lootust ning parema tuleviku, teised kardavad, et uus president ei mõju majandusele sugugi hästi,“ ütles Kostin Goldmani raportis.

Strateeg muutis ka börsifirmade 2017. aasta kasumiprognoose. Ühe aktsia kohta peaks kasumid tõusma 11 protsenti. Veel oktoobri lõpus prognoosis pank, et kasumid tõusevad 5 protsendi võrra.

Kasumiootused on paranenud, sest Trump plaanib makse alandada ning valitsuskulutusi tõsta. Samuti tahab Trump, et USA suurfirmad oma rahad kodumaale tooks.

Kostin prognoosib, et inflatsioon jõuab 2protsendini, tööjõukulud tõusevad ning Föderaalreserv kergitab intresse kokku 100 baaspunkti võrra.

 

Hetkel kuum