Indrek Mäe • 20. jaanuar 2017 kell 7:00

Buffett: tahan, et Trumpi ajal oleks turvaline

Legendaarne investor Warren Buffett on Trumpi valimisest juba miljardeid võitnud.  Foto: Scanpix/REuters

Maailma üks edukamaid ja rikkamaid investoreid Warren Buffett teatas, et toetab täna ametisse astuvat Donald Trumpi, kuid loodab, et ameeriklastel on elu tema ajal turvaline.

Suurimaks välispoliitiliseks ohuks peab Buffett agressiooni Põhja-Korea poolt, kuid rõhutab ka majandusliku turvatunde vajadust. „Kui inimene töötab 40 tundi nädalas, siis peab see tagama talle ka oma eluga hakkama saamise,“ ütles Buffett. „See on majanduse seisukohalt kõige olulisem,“ ütles Buffett Bloombergile.

Varem Hillary Clintoni kandidatuuri toetanud Buffett teatas, et nüüd, kus Trump on presidendiks valitud, toetab ta teda igati. Seda ka meeskonna valikul. „Vahet pole, kes on president, ta peab valima inimesed, kellega tal koostöö toimib,“ rõhutas Berkshire Hathaway juht. „Sest kui keegi nendest inimestest ei saa hakkama, süüdistatakse ikka presidenti,“ lisas ta.

Trumpi toetus on hetkel vaid 40 protsenti ning see on võrreldes teiste ametisse astunud presidentidega kõige väiksem. Buffetti sõnul pole aga oluline, kui palju rahvast hetkel Trumpi toetab, vaid see, mida ta oma ametiajal korda saadab. „Lõpuks hinnatakse kõiki ikkagi nende tegude järgi,“ oli Buffett veendunud.

Buffetti investeerimisportfell on alates Trumpi võidust 8. novembril jõudsalt kasvanud. Buffettile on on eriti kasu toonud tema portfellis olevad finantsaktsiad. Panga aktsiad on peale Trumpi võitu teinud suure suure kasvu seoses kõrgemate intressimäärade ootuse ning Wall Streeti oodatavate nõrgemate regulatsioonidega. Buffetti kasu Trumpi võidust hinnatakse 11 miljardi dollari suuruseks.

Hetkel kuum