Mait Kraun • 18. aprill 2017 kell 7:11

Geopoliitilised pinged survestavad Aasia turge

Põhja Korea raketikatsetus.  Foto: EPA

Geopoliitilised pinged on Aasia turge survestamas ka sellel nädalal, vahendab MarketWatch.

Näiteks Austraalia S&P/ASX 200 indeks langes 0,9 protsenti ja Hongkongi Hang Seng odavnes 1protsendi. Mõlemad turud olid pühade tõttu suletud nii reedel kui ka esmaspäeval.

Austraalia turud odavnesid, sest investorid müüvad rauamaagi hinnalanguse tõttu kaevandussektori aktsiaid. Fortescue Metals Groupi aktsia odavnes 7,5 protsenti ning aprillis on ettevõte odavnenud juba 18 protsenti.

Shanghai Composite indeks odavnes 0,6 protsenti, sest investorid kardavad, et ametivõimud hakkavad spekulatiivset kauplemist agressiivsemalt piirama.

Sellegi poolest oli regioonis ka positiivseid turge. Jeen odavnes suuremate valuutade suhtes üle 1protsendi, mis on aidanud aktsiaid (eriti finantssektoris) Jaapanis. Nikkei indeks kallines 0,4 protsenti.

Aasia turge on viimasel ajal survestanud geopoliitilised pinged. „Geopoliitiline risk ei ole palju vähenenud,“ ütles investeerimisfirma Matsui Securitiesi analüütik Tomoichiro Kubota. Ta lisas, et Põhja-Koreaga seotud ebakindlus takistab USA ja Jaapani vahelisi kaubanduskõnelusi.

USA asepresident Mike Pence hoiatas Lõuna-Koreas peetud kõnes, et Põhja-Korea ei peaks Donald Trumpi kindlameelsust regioonis proovile panema.

Hetkel kuum