Mait Kraun • 11. mai 2017 kell 7:53

Kui palju maksab Tesla päiksepaneelidest tehtud katus?

Päikesepaneelid  Foto: EPA

Tesla hakkas eile võtma oma päikesepaneelidest tehtud katuste tellimusi. Ettevõte ütles, et selle hind suudab tavalistele katustele konkurentsi pakkuda, vahendab MarketWatch.

Eile andis Tesla tegevjuht Elon Musk Twitteri vahendusel teada, et katuseid saavad tellida peaaegu kõikide riikide elanikud. USA tellimused täidetakse juba sellel aastal, ülejäänud järgmisel aastal.

Musk lisas, et kõigepealt hakatakse tootma siledaid ja tekstuuriga klaasplaate. Umbes kuue kuu pärast hakatakse tootma plaate, mis matkivad tavalisi katusekive.

Selleks, et endale Tesla katust saada, tuleb sisse maksta 1000 dollarit ning ootama jääda. Ettevõte avaldas ka maksumuse – ühe ruutjala kohta peaks hind tulema 21,85 dollarit. See tähendab, et ruutmeetri hinnaks kujuneb 235 dollarit (216 eurot). „Te saate sellest katusest kasu ja lisaks suureneb ka teie kodu rahaline väärtus,“ teatas ettevõte.

„Päikesepaneelidest tehtud katus on tegelikult taskukohasem kui tavaline katus, sest suuremal osal juhtudest maksab see ennast ise kinni. Elektriarve kaob lihtsalt ära,“ kirjutas Tesla blogipostituses.

Hetkel kuum