Indrek Mäe • 12. detsember 2017 • 1 min
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Roosaare ootab Tallinna Vee aktsialt korralikku kukkumist

Jaak Roosaare ootab Tallinna Vee aktsialt korralikku kukkumist.  Foto: Andras Kralla

Tallinna Vee aktsionär Jaak Roosaare ootab tänase tariifivaidlust puudutava Riigikohtu lahendi valguses vee-ettevõtte aktsialt korralikku langust.

„Ma ise ennustaks aktsiale hinda vahemikus 8-10 eurot,“ ütles Roosaare. Ta lisas, et kui Tallinna Vee aktsia hind peaks alla nimetatud vahemiku kukkuma, siis kaalub ta väärtpaberite juurde soetamist.

Ta lisas, et õhus on veel rahvusvahelise arbitraažikohtu otsus, mis võib erinevalt Riigikohtu otsusest olla positiivne ja aktsia hinda ka vastavas suunas mõjutada.

Täpsemalt alustas Tallinna Vesi paralleelselt täna lõpplahenduse leidnud riikliku menetlust riigiga vaidlust ka Hollandi Kuningriigis registreeritud arbitraažikohtus. Seda nõudmaks Eesti riigilt välja võimalikud kahjud, mida ettevõtte on tariifide külmutamise tõttu 2010. aasta tasemele seni kandnud. Tallinna Vesi on seisukohal, et kuna neil pole külmutatud hinande tõttu olnud võimalik tariife tõsta, peab riik sellest tekkiva kahju neile hüvitama. Arbitraaži kaudu nõutava summa suurusjärk jääb 70 miljoni euro piirimaile.

Ootuspärane otsus

„Minu jaoks oli otsus ootuspärane,“ märkis Roosaare. „Ma ise ennustasin ka, et nad kaotavad,“ nentis ta.

See on ka põhjus miks Roosaare oma positsioone Tallinna Vees enne kohtuotsuse teatavakstegemist vähendas. „Mul on 10 000 aktsiat ja plaanin neid hoida pikaajaliselt,“ rääkis ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt