Mait Kraun • 15. oktoober 2018 kell 18:30
Goldman Sachsi analüütikute arvates on hullem aktsiaturgudel möödas.  Foto: Reuters

Goldman: aktsiaturgudel on hullem möödas

Paljud investorid ootavad aktsiaturgude korrektsiooni jätkumist. Goldman Sachsi analüütikud arvavad, et hullem võib olla aga juba möödas, vahendab CNBC.

Suuremad aktsiaindeksid langesid vahepeal tippudest ligi 6 protsenti ning Dow Jones kaotas enam kui 1500 punkti oma väärtusest. Nüüdseks on indeksid stabiliseerunud ja mõne päevaga ka veidi taastunud. Goldman Sachsi analüütikud arvavad, et hullem on möödas ning tugevad fundamentaalnäitajad peaksid edasise languse ära hoidma.

„Me näeme, et languse potentsiaal on küllaltki väike,“ ütles Goldman Sachsi USA aktsiate peastrateeg David Kostin. Ta lisas, et taoline langus on tavapärane. „Vaatamata sellele, et hinnad langesid, on aktsiate fundamentaalnäitajad tugevad ning ootame S&P 500 indeksi tõusu.“

Standard & Poor’s 500 indeks võiks aasta lõpuks tõusta Goldamni hinnangul 2850 punktini. Võrreldes reedese sulgumishinnaga tähendaks see 3protsendilist kasvu.

Aktsiate langusel on ekspertide sõnul mitmeid põhjuseid. Välja on toodud kaubandussõda ning intressimäärade tõusust tulenev võlakirjade tootluse kasv, mille tõttu on ka majanduse erinevates valdkondades laenuintressid kasvama hakanud.

Kostin ütles, et taolised langused on normaalsed ning pikaajalist efekti neil ei tohiks olla.

Hetkel kuum