Mait Kraun • 9. november 2018 kell 12:55
Olympic ei olnud Tallinna börsi maikuu otsusega rahul, mille kohaselt ei lastud ettevõttel veel börsilt ära minna.  Foto: Andras Kralla

OEG kaotas vahekohtus Tallinna börsile

Börsi vahekohus tegi täna otsuse, et Olympic Entertainment Groupi esitatud hagi Nasdaq Tallinn ASi vastu jäetakse rahuldamata ja menetluskulud peab kandma OEG.

Nimelt keeldus selle aasta mai lõpus Nasdaq Tallinna börsi noteerimis- ja järelvalvekomisjon OEG aktsiate noteerimise lõpetamisest Tallinna börsil enne, kui ettevõtte kõik aktsiad on üle võetud. Seejärel esitas OEG börsile hagi, mis nüüd vahekohtus jäeti rahuldamata.

Börs teatas siis, et otsus on tehtud investorite huve silmas pidades – väikeinvestorite kaitse tagab vaid noteerimise jätkumine kuni aktsiate ülevõtmiseni rahalise hüvitise eest.

"Oleme võtnud Nasdaq Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjoni 31. mai otsuse teadmiseks," kommenteeris juuni alguses OEG juhatuse esimees Madis Jääger. "Oleme seisukohal, et keelduv otsus ei ole sisu osas kooskõlas kehtivate nõuetega."

Septembris toimunud aktsionäride erakorralisel koosolekul otsustati iga aktsia eest maksta hüvitist 1,4 eurot. Tänaseks on kõik aktsiad põhiaktsionäri Odyssey käes.

Hetkel kuum