Mait Kraun • 18 jaanuar 2019
Tegevjuhid kardavad majanduslangust.  Foto: Shutterstock

Globaalsete tegevjuhtide suurim hirm on majandussurutis

800 globaalse tegevjuhi seas läbi viidud küsitlusest selgub, et kõige enam kardetakse tänavu majandussurutist, vahendab CNBC.

Teisele koha hõivas mure kaubandussõja pärast ning kolmanda poliitiline ebastabiilsus, selgub uuringufirma The Conference Boardi neljapäeval avaldatud küsitlusest.

Majandussurutis (vähemalt kaks kvartalit kestev majanduslangus) on suurimaks mureks Jaapanis, Hiinas ja Ladina-Ameerikas. USA tegevjuhtide seas oli majandussurutise hirm alles kolmandal kohal. USAs muretsevad tegevjuhid küberturvalisuse (esimesel kohal) ja uute konkurentide pärast (kolmandal kohal).

Maailmas räägitakse kaubandussõjast praegu palju ning kardetakse, et see võib eskaleeruda ja maailmamajandust märkimisväärselt aeglustuda. Hiinas oli mure kaubandussõja pärast teisel kohal, USAs aga alles neljandal kohal. Seega muretsetakse USAs rohkem firmasiseste probleemide pärast.

“Globaalne konkurents kasvab, aga saadaolevate töötajate arv kahaneb. Seega ei ole üllatav, et paljude jaoks on uute töötajate värbamine suur probleem,” ütles raporti autor Rebecca Ray.

Tegevjuhid kardavad, et uued tehnoloogiad võivad nende praeguse ärimudeli pea peale keerata ja konkurentsiturgudel turbulentsi tekitada.

Hetkel kuum