Jaga lugu:

Caterpillarilt nõrk kvartalitulemus – aktsia langeb ligi 10%

Caterpillari masinad Hiinas Shanghais toimunud näitusel 27. novembril 2018. aastal.  Foto: Scanpix/REUTERS/Aly Song

Kaevandus- ja ehitussektori ettevõtetele masinaid ja seadmeid tootev Caterpillar teatas täna oma neljanda kvartali tulemused, mis jäid analüütikute ootustele tublisti alla, viies aktsia hinna 9% allapoole. Nõrkade tulemuste põhjuseks olid kõrgemad tootmis- ja transpordikulud, tugev dollari kurss ning Hiina nõrgenenud nõudlus, vahendab Reuters.

Lisaks mõjutas tulemusi Caterpillari finantstoodete äriüksuse provisjonide kasv laenukahjude ja varade väärtuse mahakirjutamise vastu.

Caterpillari neljanda kvartali kohandatud kasumiks tuli vaid 2,55 dollarit aktsia kohta, mis oli oluliselt madalam, kui analüütikute keskmine 2,99-dollariline prognoos.

Ilma erakorraliste kulude ja tuludeta tuli neljanda kvartali kasumiks 1,78 dollarit aktsia kohta ning 10,26 dollarit terve 2018. aasta kohta.

Caterpillar ootab nüüd 2019. aasta kohandatud aktsiapõhiseks kasumiks 11,75 – 12,75 dollarit, võrreldes analüütikute keskmise 12,73-dollarilise prognoosiga.

Hiina annab Caterpillari käibest ligikaudu 10%, kuid kuna Hiina on üks suurimaid toorainete importööre maailmas, mõjutab Hiina aeglustuv majandus kaudselt ka Caterpillari äritegevust, peamiselt seoses masinate müügiga kaevandus- ja naftatööstuse ettevõtetele.

Caterpillari käive kasvas neljandas kvartalis aastaga 10,9% 14,34 miljardi dollarini, kuid näiteks ehitusseadmete müük Aasia-Vaikse ookeani regioonis langes, seoses Hiina vähenenud nõudlusega.

Kõige suurem käibe kasv oli Põhja-Ameerikas, mis on Caterpillari jaoks ka olulisimaks turuks. Näiteks ehitussektoris kasvas Caterpillari käive Põhja-Ameerikas 17% ning kaevandussektoris 15%. Kokku kasvas Caterpillari müügikäive Põhja-Ameerikas neljandas kvartalis aastaga 13% 6,67 miljardi dollarini.

Caterpillari aktsia on täna kolm tundi enne turu sulgemist langenud reedega võrreldes 9,9% 123,25 dollarini.

Jaga lugu:
Hetkel kuum