Deutsche Banki käive jätkas kahanemist

Deutsche Banki käive, mis pole paar aastat turu ootustele vastanud, ei suutnud ka viimases kvartalis ootusi ületada, kirjutavad Bloomberg ja Financial Times.

Saksamaa suurima panga tee kasumlikkuseni on keeruline.  Foto: AP/Scanpix

Saksamaa suurima panga Deutsche Bank AG käive kahanes kaheksandat kvartalit järjest, mis teeb keeruliseks panga jaoks prioriteetse kulude kärpimise.

Panga neljanda kvartali käive oli 5,58 miljardit eurot ning kvartali kahjumiks kujunes 409 miljonit eurot, ehk 0,2 eurosenti aktsia kohta. Investeerimis- ja korporatiivpanganduse segmendi käive vähenes aastaga 5 protsenti, 2,6 miljoni euroni. Võlakirjadega kauplemise käive kahanes 23 protsenti, 786 miljoni euroni.

Kogu aasta peale teenis pank puhaskasumiks 341 miljonit eurot, mis on esimene kasum 2014. aastast, kuid tulemus jäi sellegipoolest analüütikute keskmisele prognoosile 20 protsenti alla. "Me plaanime suurendada enda kasumlikkust praeguse aastaga ning ka edaspidi," ütles panga tegevjuht Christian Sewing teates, lisades, et panga teenitud aastakasum näitab, et pank on õigel teel. Sewing ütles, et pank naaseb "kontrollitud" kasumi teenimise juurde – lubadus, millega tema eelkäijad hakkama ei saanud – ning lisas, et kui käive valmistab jätkuvalt pettumust, vähendab ta kulutusi veelgi.

"Juhtkond on hakkama saanud sellega, mis on nende kontrolli all: kulud, kapital ja vastutuse optimeerimine," ütlesid JPMorgan Chase & Co analüütikud Kian Abouhossen ja Amit Ranjan kirjas. "Kuid sellegipoolest oleme mures Deutsche Banki võimekuses pöörata paremuse poole võlakirjade kauplemise segment."

Tänasega on Deutsche panga aktsia langenud Frankfurdi börsil üle 3 protsendi 7,5 euroni. Viimase ühe aastaga on panga aktsia kaotanud hinnas ligi 46protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum