Jaga lugu:

Wall Streetil oodatakse kasumi langust

Wall Streeti analüütikud ja eksperdid ootavad esimeseks kvartaliks kasumi langust.  Foto: Bloomberg

USA aktsiaturgudel on viimasel ajal hästi läinud, sest tugev tulemuste hooaeg on kõvasti optimismi tekitanud. Samuti tunduvad USA-Hiina kaubanduskõnelused edenevat. See olukord ei pruugi aga kaua kesta.

Prognoositakse, et esimeses kvartalis langevad Standard & Poor’s 500 indeksi ettevõtete kasumid eelmise aasta sama ajaga võrreldes 1 protsendi võrra, selgub FactSet Researchi andmetest. Tegemist oleks esimese kasumi langusega alates 2016. aasta teisest kvartalist, kirjutab CNN Money.

Kasumid suurenesid 2018. aasta esimeses pooles rohkem kui 20 protsenti aastases võrdluses, sest madalamad maksumäärad võimaldasid kasvul kiireneda. See omakorda tõstis aktsiahindu. Lisaks sellele on neljanda kvartali kasumid olnud oodatust paremad, mis on turgudele tänavu hoogu andnud. Muidugi on kaasa aidanud ka Föderaalreserv, kes on oma toonilt tunduvalt leebemaks muutunud.

Olukord võib pöörduda

Kõik see võib muutuda kevadel, mil ettevõtted hakkavad oma tulemusi teatama. Investorid juba tõenäoliselt teavad, et eelmine aasta ei kordu, aga aktsiaturgude tõusust võib järeldada, et peamine fookus on praegu neljanda kvartali tulemustel.

Osa ettevõtteid on oma aktsionäre 2019. aasta koha pealt juba hoiatanud. Prognoose on vähendanud Netflix, Noble Energy ja näiteks ka Valero.

Lisaks sellele võib Föderaalreservi suunamuutus jätta majandusest halva mulje. “Kui Föderaalreservil on õigus, siis majandus aeglustub oodatust kiiremini. Selle tõttu võidakse 2019. aasta kasumiprognoose veelgi alandada,” ütlesid investeerimisfirma Baird strateegid Bruce Bittles ja William Delwiche esmaspäeval avaldatud raportis.

Kartused on aktsiahindadesse juba arvestatud?

Mõned eksperdid aga arvavad, et kartused on ülepaisutatud ning aasta lõpus toimunud langus peegeldaski ootuste vähenemist.

UBS Global Wealth Managementi strateeg David Lefkowitz leidis, et suur osa hoiatusi andnud ettevõtetest on energia- või tehnoloogiasektorist. Selle põhjuseks võib pidada aga naftahindade langust ning nõrgemat nutiseadmete nõudlust.

Teiste sektorite ettevõtete prognoosid – pangad, tervishoid ja jaemüük – püsivad küllaltki stabiilsed, kirjutas investeerimisfirma DWSi investeeringute juht David Bianco oma raportis.

Kui ka teised sektorid hoiatussignaale andma ei hakka, siis võivad investorid eeldada, et esimese kvartali nõrkus on ajutine.

Tegelikult seda ka juba arvatakse. USA börsifirmade kasumi kasvuks oodatakse 2019. aastal 6 protsenti – seda vaatamata asjaolule, et esimeses kvartalis peaks need langema. Aasta lõpus peaks kasv prognooside järgi taastuma.

Numbrid said perspektiivi

Esimest kvartalit mõjutab ka asjaolu, et maksuefekt on kadumas, kirjutas investeerimisfirma Northern Trust Wealth Managementi investeeringute juht Katie Nixon. Ta lisas, et tulemused peaksid sellegi poolest olema investorite jaoks “piisavalt head”.

Võimalik, et aktsiaturgude aasta lõpus toimunud langus võimaldas investoritel asju paremini perspektiivi seada. Toona kardeti, et Föderaalreserv jätkab intresside tõstmisega ning USA ja Hiina ei jõua kaubandusleppeni. Suuremad indeksid kukkusid tippudest ligi 20 protsenti.

“Esimese kvartali kasumilangus ei ole eriline mureallikas,” ütles investeerimifirma Pictet Asset Managementi portfellihaldur Gerdjan van der Geer. “Ootused on vähenenud. Me oleme teise poolaasta suhtes optimistlikud, sest Hiina hakkab taastuma ning hinnatasemed tunduvad head.”

Jaga lugu:
Hetkel kuum