Tänapäeval ollakse investeerimisotsuste tegemisel liigselt kinni infomüras, samas kui fundamentaalanalüüs jääb tagaplaanile, leiti Peter Lynchi raamatu „Üks samm Wall Streetist“ ees esitlusel. Infomüra tekitamise eest said nahutada nii keskpangad, investor Toomas kui ka Peeter Koppel, aga ka tavainvestor.

- Tallinna börsi juht Kaarel Ots juhtis raamatu "Üks samm Wall Streetist" ees aruteluringi.
Tallinna börsi juht Kaarel Ots tõi välja Lynchi ühe põhimõtte, et investor peaks usaldama ennekõike iseennast, mitte nn tarka raha ja selle toodetavat infot. „Tänapäevases maailmas kipuvad nõu andma need, kel seda kõige vähem anda on,“ oli börsijuht veendunud. „Keskpangad jätkavad rahatrükki, mis peaks näitama, et olukord on sitt,“ märkis Ots. „Aga mida teevad turud – tõusevad,“ osutas Ots sellest tulenevale probleemile.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuna pensionireformi puhul kardavad fondid suurt raha väljavoolu, investeeritakse vähem Eestisse. Et pensionifondidele kuulub ka kümnete miljonite eest Tallinna börsi aktsiaid, võib siinseid väikeinvestoreid tabada halb üllatus.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.