2. märts 2018 kell 6:30

Rätsepaõmblustäpsusega abielusõrmustest Matigoldi abiga!

Foto: Designed by Prostooleh / Freepik

 Kui kihlasõrmus jääb pruudil abielusõrmuse juurde igapäevaseks kandmiseks, siis on tore, kui mõlemad sõrmused on ühesuguse joone ja stiiliga.

Tiia TambergIntervjueerijawww.sydamemaja.eewww.facebook.com/Sydamemaja.ee

Pulmakorraldajana tunnen suurt rõõmu, et taas on ellu äratatud pruudile kihlasõrmuse kinkimise tava. Kuidas see komme üldse tekkis?

Kihlasõrmus oli Rooma keisririigi aegadel, II sajandil eKr rauast sõrmus. Abielusõrmuste kandmist neljandas sõrmes ehk Nimeta Matsis seostatakse usuga, et eriline soon jookseb sellest sõrmest otse südamesse.

Kes veel võiks rohkem teada kõike abielu- ja kihlasõrmustest, kui mitte Mustamäe teel Eks kaubamajas asuva esimese Eesti kihla- ja abielusõrmuste keskuse Matigold omanik Mati Lomp.

Nii Teie äri kodulehel www.matigold.com kui ka abielusõrmuste keskuses on nii palju säravat ja ka matti ning eri värvides kulda, hõbedat, uhkelt sädelevaid teemante. Teie poolt pakutav valik on ikka tõeliselt muljetavaldav!

Ma olen olnud pikki aastaid tegev juveliirina ja tean seda maailma läbi ja lõhki. Matigold tegutseb juba aastast 1996 ja on tuntuks saanud laiahaardelise kaubavaliku ja soodsate hindade poolest. Oleme sõrmustevaliku kujundanud selliselt, et siit saaks sõrmused oma elu tähtsamaks päevaks erinevate eelarveliste võimalustega noorpaarid.

Foto: Matigold

Kuidas uued noorpaarid saaksid teha selles niivõrd inforikkalt keerulises sõrmuste maailmas õigeid valikuid? 

Kui lähemalt teemasse süveneda ega siis midagi ülikeerulist polegi, sest kõige levinum kihlasõrmus on ikka teemantiga ja kui suurega, see oleneb noorpaari eelarvelistest võimalustest. Teemantiga kihlasõrmus kui kõige tugevama kiviga sõrmus on vastupidava ja särava armastuse sümbol. Kui kihlasõrmus jääb pruudil hiljem abielusõrmuse juurde ja ta kannab seda igapäevaselt, siis on tore, kui sõrmused on ühesuguse joone ja stiiliga. Erineva stiiliga sõrmuseid võiks kanda erinevas käes. Lõpliku valiku teeb ikkagi klient.

Tänased noorpaarid planeerivad oma abielusündmust pikalt ette ja isegi kuni kaks aastat, et seda teed pulmapäevani minna rahulikult ja pingevabalt. Aga kui elu keeristorm toob Su ellu eluarmastuse ja Sa ei taha seda pikka teed käia– mis saab, kui pulmapäev on juba kuu-kahe kaugusel? 

Oleme oma tootevaliku hoidnud teadlikult suure ja saame ka kohe aidata, et lähetegi koju ja sõrmused on juba karbis kaasas. Kui on rohkem aega, siis saab meie juures iga noorpaar lausa ise endale sõrmused disainida.

Pakume Eestis uut teenust, millega saab meil kaupluses või kodus arvuti taga spetsiaalse programmi abil disainida abielusõrmuseid. Abielusõrmuste valimine on emotsionaalne tegevus, mis ei ole kiirustav ost, vaid üks osa abielu traditsioonist. Kindlasti ei soovita kiirustada sellise tähtsa ostuga, sest sõrmused jäävad eluks ajaks ja peavad olema igapäevaselt kandes mugavad. Kuna sõrmused tehakse spetsiaalselt Teile, siis tasub varuda aega kuni neli nädalat olenevalt tootjast. “Sõrmuste disainer”on programm, kus saate kujundada endale just sellised sõrmused, nagu soovite. See on oma lihtsuse, kuid funktsioonide rohkuse poolest kasutajasõbralik. Näete kohe, kas teie looming mahub ka Teie eelarvesse. Iga kujunduselement kajastub koheselt hinnatablool.

Esmakohtumine noorpaariga, et välja selgitada nende soovid, võtab aega ca 1,5 tundi, seepärast soovitan meie juurde aja broneerida.

Foto: Matigold

Kaasaja rõivamoest teab iga naine-mees, aga missugune on sõrmustemaailma hetkemood?

Midagi pole teha, levinuim sõrmuste materjal on ikkagi kuld, aga tõusvad trendid on plaatina, pallaadium ja süsinik koos kullaga. Väga populaarne on erinevat värvi kulla ja teiste materjalide kokku sobitamine. Klassikaliste abielusõrmuste pooldajad on kogu aeg olemas olnud ja see kehtib ka praegu. Ka klassikalised sõrmuseid saab disaineris teha omapärasemaks lisades naiste sõrmustele teemante. Et klientidele valikud kergemaks teha, olen ise disaininud erinevaid mudeleid, mis on kogunud minu salongis suurt populaarsust.

Viimastel aastatel on eelistatumad olnud siiski individuaalsed tellimused, kus noorpaarile valmistatakse ainulaadsed sõrmused.

Oma pulma korraldades näeb noorpaar, kuidas kõik teenused on vajalikud ja kuidas raha sulab lihtsalt käest ära. Kui rääkida hindadest, mis hinnaklassiga sõrmuste puhul arvestama peaks ja kas ka siin saab rääkida säästmisest?

Oleme oma tootevaliku kujundanud just selliselt, et siit ei peaks ükski huviline lahkuma ilma talle meeldiva sõrmuseta. Hindadest veel ka niipalju, et nimelt saksa tootebrändid on meil Eestis ainukesena –25%! Nii et siit saate kauni sõrmuse igal juhul ja vastavalt igale rahakotile.

Foto: Matigold

Pulmakorraldajana näen igal aastal väga huvitavate graveeringutega abielusõrmuseid – küll on need graveeringud tavapäraselt seespool, aga on ka väljaspool. Olen lugenud, et ajalooliselt tehtigi esimesed graveeringud sõrmustele just väljapoole. 

Ajaloolises plaanis tehti graveeringud alguses väljapoole sõrmust ja saame seda teha ka tänapäeval, aga ma ei soovita seda, sest väljapool olev graveering kulub kordades kiiremini kui seesmine. Igapäevane argielu kulutab sõrmust, kui peseme käsi, kokkupuuted klaasiga, metalliga ja isegi plastmassil on võime sõrmusele kriime tekitada.

Paljudele noorpaaridele on täitsa uudne teadmine, et ka ehteid ja sõrmuseid peab hooldama. Palun selgitust, kuidas täpsemalt?

Ehteid peab hooldama täpselt sama palju, kui peseme oma riideid. See on paljudele üllatus, aga kui kanname sõrmuseid ja ehteid igapäevaselt, siis koju tulles tuleks need ikka ilusasti ära võtta, et nad ei puutuks kokku kangete kodukeemiatoodetega, käte- ja muude kreemidega, mis teevad ehted kiirelt tuhmiks. Meie siin poes anname nõu hoolduse osas ja meil on tootevalikus müügil erinevate ehete puhastusvahendid – nii et küsige aga julgelt!

Foto: Matigold

Kas Teil on tänavu uue pulmahooaja hakul värsketele noorpaaridele ka midagi uut pakkuda?

Igal uuel hooajal püüame ikka värskeid tuuli sisse tuua ja nii on meil saabunud saksa firma ACREDO uus kollektsioon, kus on isegi selliseid mudeleid, kus kihlasõrmus on juba kokku sobitatud abielusõrmusega. Ideaalne kooslus, mis sobib nagu valatult sõrme ja kaunistab kätt! Ja mis meil ikka hästi läheb, on minu enda disainitud sõrmused, mis näitavad päris suuri müüginumbreid ja on noorpaaride seas väga populaarsed, sest sõrmused valmivad saksa firma ACREDO parimate kullasseppade käe all.

Kutsume 2018. ja 2019. aasta noorpaare meiega kohtuma Südamete Pühapäevale 18. veebruaruil Tallinna Õnnepalees ja ka suurele Pulmamessile Tallinna lauluväljakule 17. novembril. Oma silm on kuningas ja meie oleme rõõmsalt valmis iga noorpaariga kohtuma ja igale noorpaarile välja valima just sellise sõrmustepaari, mis on just nende endi nägu ja tegu.

Hetkel kuum