Aidu Tuulepargi ja Arvo Pärdi Keskuse ehitusel omanikujärelevalve teenust pakkunud Inseneribüroo Telora OÜ omanikud võtavad ettevõttest kopsaka dividendi.
- Moodulamajade tootja Harmeti uus tehas Keila külje all on üks paljudest objektidest, mis kuulub Inseneribüroo Telora OÜ tehtud tööde nimekirja. Foto: Andras Kralla
Nimetatud ehitised on vaid väike osa Telora objektidest. Telora on üks juhtivaid ehitusalase konsultatsiooni, omanikujärelevalve ja ehitustöödel tellija nõustamisega tegelevaid ettevõtteid Eestis. Ettevõtte praeguste ja tehtud tööde nimekirjast leiab näiteks Ülemiste kaubanduskeskuse laienduse, Auvere põlevkivielektrijaama ehituse, Omniva Logistikakeskuse ehituse ja palju muud.
Ettevõte kirjutab majandusaasta aruandes, et lõppenud aasta oli Eesti ehitussektorile soodne ning see avaldas mõju ka nende tulemustele: ettevõtte käive kasvas võrreldes aasta varasemaga koguni 22,8 protsenti. Ettevõtte müügitulu oli eelmisel aastal 3,6 miljonit eurot ja kasum 400 893 eurot, selgub Äripäeva Infopanka laekunud majandusaasta aruandest.
Hea aasta tuules otsustasid ettevõtte omanikud Alar Lepp (50%), Valter Napits (30%) ja Oliver Napits (20%) võtta ettevõttest omanikutulu kokku 409 333 eurot. Jaotamata kasumit jääb ettevõttesse veel 649 748 eurot.
Viiendat aastat püsib tubli kasvusamm
Inseneribüroo Telora OÜ müügitulu viimasel viiel aastal
2014 – 1,7 mln eurot
2015 – 1,8 mln eurot
2016 – 1,9 mln eurot
2017 – 2,9 mln eurot
2018 – 3,6 mln eurot
Leidus ka väljakutseid
Majandusaasta aruandes märgib ettevõte, et käibe rentaablus sai eelmisel aastal löögi. Mõju avaldas esiteks see, et suure käibe kasvu tõttu oli vaja rohkem teenuseid sisse osta. Teiseks oli tuntav kvaliteetse insener-tehnilise personali palgasurve.
Ettevõttes töötas eelmisel aastal keskmiselt 36 töötajat ja aastane tööjõukulu oli kokku 1,4 miljonit eurot. Tegevjuhtkonnale arvestatud tasu suurus oli eelmisel aastal 92 400 eurot. Ettevõtte juhatusse kuuluvad tegevjuht Tiit Kerem ja üks omanikest, arendusjuht Oliver Napits.
Ettevõttel on investeerimisportfell, kuhu kuuluvad võlakirjad ja aktsiad. Aruande järgi on võlakirjades eelmise aasta lõpu seisuga 149 804 eurot ning aktsiates ja osades 227 972 eurot. Ettevõte kirjutab aruandes, et investeerimisportfelli maht on tasakaalus kogu varadega ja soetamise iseloom on konservatiivne. „Valuutakursside, intressimäärade ja börsikursside muutumisega seonduvad riskid on marginaalsed,“ seisab aruandes.
Seotud lood
Ajalugu kordub: möödunud aasta 26. septembril esitleti Berliinis intrigeerivaid telefone Xiaomi 13T ja Xiaomi 13T Pro, tänavu, samuti 26. septembril ja samuti Berliinis esitles Xiaomi oma uusimaid telefone
Xiaomi 14T ja
Xiaomi 14T Pro. Viimased uudised
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Plaanivad Prantsusmaale tehase rajada
Tagasi Äripäeva esilehele