• Jaga lugu:

  Henrik Hololei: vesinikauto on tulevik, mitte elektriline

  Koroonakriisi ajal on Euroopa Liidu liikmesriigid kehtestanud arusaamatuid reegleid. Inimeste, kaupade, teenuste ja kapitali vaba liikumiseta poleks Euroopa Liit enam Euroopa Liit, vaid mingisugune lapitekk ning seda me ei taha, rääkis Äripäeva raadio saates “Kuum tool” Henrik Hololei, Eesti mõjukaim ametnik Brüsseli koridorides.

  Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi juht, kelle kabinetti vastuvõtule pääsemiseks seisavad järjekorras BMW, General Electric, Airbus, Boeing, DHL, Lufthansa ja teised majandusilma suurtegijad, rääkis saates, mis teemasid lobistavad tänasel päeval maailma suurtegijad.

  Pikemalt käsitleti saates Euroopa lennundussektorit, mis on koroonakriisis eriti tõsiselt räsida saanud. Hololei sõnul võib kompaniide puhul jälgida mitmeid trende - võetakse kasutusele uuemad säästlikumad lennukitüübid, kulusid hoitakse kokku, riigiabi teema on endiselt laual ning võib tulla ka ülevõtmisi.

  Saates avaldas Hololei ka oma seisukoha elektriautode kohta ning miks ta usub neisse oluliselt vähem kui vesinikutehnoloogial sõitvatesse liikumisvahenditesse. Jutuks tuli ka läbipaistva lobitöö praktikad ja nende rakendamine Eestis, samuti, miks käis Hyperloop tema ukse taga. Saadet juhtis Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum