Vaatamata kõiki reegleid ignoreerivale sõjale on Venemaa soov jääda siiski maailmaga seotuks ning rahvusvahelistes organisatsioonides nagu WTO, näidatakse väliselt koostöösoovi märke.
Praeguse Ukraina viljaekspordi blokeerimise jätkudes on aga täiesti võimalik, et näljaohvreid tuleb Aafrikast rohkem kui sõjaohvreid Ukrainast.
Välisministeeriumi väliskaubanduspoliitika ja rahvusvaheliste majandusorganisatsioonide osakonna peadirektori Jüri Seilenthali intervjuust Äripäeva raadio hommikuprogrammis selgub, et äsja Genfis toimunud Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) ministrite konverentsil pingutasid Venemaa esindajad kõvasti loomaks muljet, et Venemaa on rahvusvahelisest majanduskoostööst tõsiselt huvitatud.
Jüri Seilenthaliga räägime sellest, kas üldse on olukorras, kus Venemaa sõnade ja tegude lahknevus on nii terav, võimalik sisse seada turvalist koridori Ukraina sadamatest ja kes võiks seda turvata.
Fotol: Jüri Seilenthal. Foto autor: Eesti Välispoliitika Instituut.
Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.