Rivo Sarapik • 26. juuni 2019 kell 10:00

Confido avab kliinikud kaubanduskeskustes

Confido omanik ja juht Kadi Lambot üritab patsiente leida edaspidi ka kaubanduskeskustest.  Foto: Andras Kralla

Suve lõpus kavatseb erameditsiinile keskenduv Confido avada kaks kiirkliinikut Tallinna kaubanduskeskustes, ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis Confido omanik ja juht Kadi Lambot.

Üks kiirkliinik tuleb Lasnamäe Centrumi kaubanduskeskusesse ja teine kesklinna Nauticasse, mida varem tunti Norde Centrumina – praegu veel ehitus ja ettevalmistus käivad.

Kuigi Eestis on kiirkliiniku kontseptsioon uus, on see maailmas siiski levinud, selgitas Lambot. Tema sõnul on kiirkliiniku mõte pakkuda meditsiinilist abi siis, kui suurem osa perearsti- ja meditsiinikeskustest on suletud. Samuti võiksid kiirkliinikud pakkuda alternatiivi haiglates erakorralise meditsiini osakonnale.

Millised hakkavad kiirkliinikud olema, saab täpsemalt kuulata hommikuprogrammist.

Samuti käis stuudios Eesti Posti juhatuse liige Ansi Arumeel, kes rääkis, millistel tingimustel tahab riigifirma universaalset postiteenust ehk kirjade ja perioodika kojukannet pakkuda. Eestis teised ettevõtted selleks valmis ei ole.

Eestimaa Looduse Fondi kliimamuutuse eksperdi Piret Väinsaluga lahkasime president Kersti Kaljulaidi hiljutist ettepanekut jagada kliimamuutust puudutavat teavet rohkem ka ettevõtjatega.

Saaremaa elektroonikatööstuse Incap Eesti ja Incapi rahvusvaheline juht Otto Richard Pukk selgitas, kuidas läheb viis aastat tagasi sulgemisohuga silmitsi seisnud tööstusel nüüd ning milline on Eesti kasutamata võimalus maailmakaardile pääsemiseks.

Saadet vedasid Rivo Sarapik ja Ken Rohelaan.

Hommikuprogrammi saab kuulata siit:

Hetkel kuum