1. veebruar 2016 kell 6:24

Juubel: Kaarsilla Kinnisvara – 20 aastat stabiilset kasvu

Aardla Selver  

Kinnisvara arendamise ja haldamisega tegelev Kaarsilla Kinnisvara OÜ sai alguse Tartus kunagi tegutsenud Tirsi kaubandusketist.

Meie arengu alus on olnud suur töö ja piisaval hulgal õnne. Tähtsaim on olla kahe jalaga maas ja laieneda tasa ning targu.

Eesti kapitalil põhineva ettevõtte asutajad ja omanikud on Toomas Määrits ja Tõnu Samm, kes aastakümned tagasi koos Soomest kasutatud autosid tõid ning Tartu turul suhkrut müüsid.

Esimese kaupluse rajasid mehed 1996. aastal Turu 37a kaarhalli, kus täna tegutseb Fixuse autokaupade kauplus. Ringtee Tirsi ehitati 2001. aastal ja kaks aastat hiljem valmis Annelinna Keskus. Aastal 2005 müüdi kaupluste opereerimisõigus ja Tirsi kaubamärk aktsiaseltsile A-Selver ning alates sellest ajast on Kaarsilla Kinnisvara spetsialiseerunud kaubanduspindade arendamisele ja üürimisele.

Aardla Selver  

Praegu kuulub Kaarsilla Kinnisvarale ligi 32 000 m2 kaubanduspinda Tartus, Tallinnas, Pärnus ja Narvas, nende hulgas mitme Selveri, Tööriistamarketi ja Konsumi ning Tartu Ruukki Productsi hooned. Lisaks nimetatud linnadele on ettevõttel plaanis uute kaubanduspindade rajamine ka Jõhvi. Viimaste projektidena võib mainida mullu Tartu kesklinnas valminud Soola 2 äri- ja korterelamut ning tänavu aasta oktoobriks Tartu kesklinnas Ülikooli 2a avatavat uut A-klassi büroohoonet. Uueks suuremaks väljakutseks on kindlasti Viimsi Ärimaja arendamine Haabneeme alevikus.

“Ettevõtte arengu alus on olnud suur töö ja piisaval hulgal õnne. Tähtsaim on olla kahe jalaga maas ja laieneda tasa ning targu,” räägivad Toomas Määrits ja Tõnu Samm, märkides, et olulisemaks pöördepunktiks ettevõtte ajaloos oli Tirsi müümine Selverile ja keskendumine kinnisvara arendamisele. “Täna pakume ärikinnisvara arenduse teenust, mis hõlmab ehitust ja ka hilisemat haldusteenuse osutamist. Oleme huvitatud arenduspotentsiaaliga kinnistute omandamisest. Meie eesmärk on väärtustada kinnistut läbi detailplaneeringu ja ehitatava hoone.”

Seda näitab ka ettevõtte väike lisategevusala –  Aardla 114 hoone katusele paigaldatud päikesepaneelide park, millest tuleva elektri tarbib maja ise ära. Taolisi innovaatilisi projekte plaanitakse katsetada ka tulevikus.

Ülikooli 2  

Kaarsilla Kinnisvara tugevuseks peavad mehed pikaajalisi kindlaid koostööpartnereid ehk ankurrentnikuid ning vähest, ca 10% võõrkapitali osakaalu bilansis. “See annab kindluse ka väga rasketel aegadel toime tulla,” sõnab Toomas Määrits, kelle sõnul ettevõtte tähtsamad partnerid täna A-Selver, Järva TÜ, Coop Eesti Keskühistu, Fixus, Ruukki Products Terve Pere Apteek ja Jardin.

“Arengus ei tohi seisma jääda, samas tempo peab olema mõistlik,” lisab Tõnu Samm.Kaarsilla Kinnisvaras töötab täna seitse inimest, kes on ettevõttes olnud juba pikka aega. Omanike sõnul iseloomustabki just üle 10 aasta stabiilsena püsinud meeskond töötajatesse panustamist ja igati tänapäevaseid töötingimusi.

2015. aastal oli Kaarsilla Kinnisvara käive 7,91 miljonit ja kasum 5,57 miljonit eurot, kasvades aastaga vastavalt ligi nelja ja 0,71 miljoni euro võrra. 2016. aastaks prognoosib ettevõte 8,3 miljoni euro suurust käivet ning 6,5-miljonilist kasumit.

www.kaarsilla.ee

Hetkel kuum