1 märts 2016

Gasell: Veeleidja trumbiks on kogenud töötajad ja personaalne klienditeenindus

Puurkaevu rajamine  

Veeleidja kaubamärgi all tegutseva Keskkonnaekspert OÜ tegevusalad on puurkaevude projekteerimine ja puurimine, maasoojuspuuraukude rajamine ja hüdrogeoloogilised uuringud.

Oma tegevuse ajaloos pole Veeleidjal veel vesi leidmata jäänud, kuigi on olnud juhuseid, kus selleks tuleb puurida koguni üle 200 meetri sügavune puurauk.

Tänavu gaselliks tunnistatud ettevõtte juhatuse liikme Ardo Lemberpuu sõnul on neile edu toonud oma teenuse põhjalik tundmine ning võimalikult personaalne klienditeenindus.

„Meie valdkonnas ei too edu mitte lihtsalt kõige uuema ja parema tehnoloogia kasutamine augu maasse puurimiseks, vaid kvaliteetne täisteenus ja personaalne kliendisuhtlus, mis on tihedalt seotud geoloogiaalase oskusteabega,“ selgitab Lemberpuu. „Kliendi jaoks parima lahenduse saavutamiseks on masinate operaatorid pidevas kontaktis meie geoloogidega, teades täpselt, mis kvaliteediga vesi erinevate pinnasekihtide avamisel maa seest välja tuleb. Kaasame meelsasti Tartu Ülikooli geoloogiatudengeid praktikale, et anda meie töötajate aastakümnete pikkuseid kogemusi ja teadmisi edasi ka noorematele põlvedele.“

Veeleidja on joogivee puurkaevudega ja hüdrogeoloogiaga tegelenud juba 17 aastat. Tartus Tehnoloogiainstituudi hoones asuva kontoriga ette­võte tegutseb üle Eesti ning omab kogemusi ja võimekust puurida kaeve nii Otepää ja Haanja kõrgustikel kui ka põhjaranniku klindieelsel madalikul. Oma tegevuse ajaloos pole Veeleidjal veel vesi leidmata jäänud, kuigi on olnud juhuseid, kus selleks tuleb puurida koguni üle 200 meetri sügavune puurauk.

Kasutatav moodne Saksa tehnoloogia võimaldab Lemberpuu sõnul tulemusteni jõuda aina kiiremini ning kvaliteetsemalt, samuti on lihtsam ligipääs keerukamatesse ja sügavamatesse kohtadesse. Ta lisab, et heade majandustule­muste taga on ajapikku tehtud investeeringud tehnikasse ning administratiivpoolel läbi­viidud töö tõhustamine, kasvatades 2014. aastal  käibe ligi 600 000 euroni.Ettevõtte kõige värskem tegevusharu on maasoojuspuur­aukude rajamine ehk ehitiste küttesüsteemide lahendamine maasoojuse abil, kusjuures Veeleidja tegeleb nii soojuspuur­aukude projekteerimise kui ka rajamisega. Esimene selline objekt oli koostöös Sense OÜga Põlvas asuva passiivmaja puur­augud, samuti osales Veeleidja Rakvere Targa Maja energiaallika rajamisel.

„Tänane eesmärk on jätkata aastatepikkust tegevust ehk joogiveepuurkaevude rajamist ning samal ajal tegeleda aina rohkem ka uute suundadega nagu maasoojus ja energiakaevud,“ kinnitab ettevõtte juht, lisades, et näeb suurt kasvu just vertikaalsete maasoojuspuur­aukude puhul. „Kuigi maasoojuskollektoreid paigaldatakse maapinda nii horisonaalselt kui ka vertikaalselt, on praktika näidanud, et esimene lahendus kurnab liialt maapinda ega ole nii stabiilne ja suure kasuteguriga kui sügavusse paigaldatav ehk maasisest soojusvoogu kasutav lahendus.“

Veeleidja kollektiivi moodustavad vilunud puurmeistrid ja haritud spetsialistid  
Hetkel kuum