19. oktoober 2016 • 3 min
Jaga lugu:

Hobiprojektist arvestava spordiliigani – Xplosion Fight Series

Rene Sildvee ja Mirkko Moisar  

Juba sel reedel toob Xplosion Fight Series Saku Suurhalli võimsa Tai poksi tiitlimatši. Tegemist on ainsa profiüritusega, mis on suutnud siia niivõrd kõrgetasemelist vastasseisu tuua. Võistluse tagamaid avavad ürituse korraldajad Rene Sildvee ja Mirkko Moisar.

Rene Sildvee on tegutsenud ettevõtjana juba üle 10 aasta, ettevõtte Klienditugi OÜ alt on ta vastutav Xplosioni turunduse eest. Esimese Xplosioni ürituse korraldasid nad Mirkkoga aastal 2012.

Mirkko Moisar on tegelenud spordiga alates 9. eluaastast, 11 aastat on ta poksinud ja tegelenud võistlusspordiga.

Kahe sõbra – ettevõtja ja poksija entusiasmist välja kasvanud hobiprojekt XPLOSION Fight Series on tänaseks Euroopas tuntud ja sportlaste seas arvestatav spordiliiga. „Ise viskame nalja, et kokku said Excel ja sport ja vaata, mis välja kukkus,“ sõnab Rene Sildvee, kes koos Mirkko Moisariga juba üheksandat Xplosionit organiseerib.

Reedel, 21. oktoobril Saku Suurhallis toimuval Xplosion Fight Seriesi üritusel saab näha võimsaid supermatše K-1, MMA, Muay Thai ja profipoksi stiilides. Lisaks on kavas kaks meistritiitlimatši ja XFS World Title Elimination Tournament, mille käigus selgitatakse välja sportlane, kes pääseb 2017. aastal võistlema XFSi maailmameistrivöö nimel Marbellasse. Publiku ette jõuavad parimad võistlejad Eestist, Soomest, Leedust, Suurbritanniast, Poolast, Venemaalt ja Hollandist.

Ettevõtja kasu

„Sellist üritust ei ole raske korraldada, ent keeruline on kõiki häid ideid ellu viia, sest täna on see valdkond alarahastatud,“ nendib Sildvee. Raha tuleb n-ö välja võidelda ja ta ei pea silmas EOK toetusi, vaid reaalset reklaamiraha, mis finantseeriks järjest parema meelelahutusprogrammi ja kõrgema sportliku taseme publiku ette toomist. 

Kogu ürituse eelarve koosnebki valdavalt kahest osast – reklaamirahast ja piletitulust. Viimasega võib Rene sõnul täna juba rahule jääda – sihtgrupp on oma selgete tunnustega ja muljetavaldava suurusega ning pidevas kasvus. Küll aga on ettevõtete teadlikkus sihtgrupi võimalustest väga madal. See on järgmine kriitiline samm, millega tuleb tõsiselt tegeleda, et reklaamialast koostööd suurendada. „Tihtipeale tuleb asjatundmatule inimesele selgitada, et tema brändi ei presenteerita justkui keset marakrattidest teismeliste joomapidu ja veresauna mõnest õudusfilmi stsenaariumist. Need on väga kvaliteetsed galaõhtud – oma programmi, etiketi, mitmekülgse meelelahutusega, mida käivad tihti nautimas prominentsed külastajad erinevatelt elualadelt.“

Xplosion ei ole pelgalt ainult võitlemine, vaid vaatemänguline show, mille keskmes on kõrgetasemeline ja tõsine sport. Kõigile peaks midagi jaguma – spordisõbrale vingeid matše, uudistajale kuhjaga erinevat meelelahutust ning ettevõtjale avaneb võimalus end laiale sihtrühmale promoda. „Need, kes on reklaamikanalina ürituse enda jaoks avastanud, kasutavad seda väga edukalt,“ sõnab Sildvee.

Sportlase kasu

Senini on tegemist ainsa profiüritusega, mis on suutnud siia tuua niivõrd kõrgetasemelist vastasseisu, mis ühtlasi arendab ka meie kohalikke sportlasi. „Lisaväärtusena viime pildi ka piiri taha, sportlasi võivad märgata muu maailma tippürituste korraldajad ja promootorid ning see võib talendile tuua häid pakkumisi ka väljaspool Eestit,“ sõnab Mirkko Moisar. „Teisalt on meie jaoks väga oluline järelkasv. Näiteks järgmisel üritusel teevad oma profidebüüdi, seda juba pikka aega oodanud Eesti kaks väga andekat vabavõitlejat – Hutrov ja Saaremäe. Meil puudub küll oma n-ö noorteliiga, aga teeme teistega tihedat koostööd, et talentidele profigalal võimalus anda.“

Korraldajana ka ise võistlev Mirkko Moisar tõstabki esile just võistluse kõrget taset, üritusel osalevad Baltimaade tipud ja Euroopast on siia kutsutud A-klassi sportlased ehk kõrgliiga võistlejad. Konkurentidest ootab ta seda, et nad oleksid tublisti ja tõsiselt valmistunud, et saaks rahvale pakkuda võrdsete tasemetega matše. Ise valmistub ta võistluseks treenides, 8–10 trenni nädalas, kaks korda päevas ja nii kõik tööpäevad. Kui ohtliku alaga on tegemist ja kas ta soovitaks seda ka teistele?

„Ala ei ole väga ohtlik küll, aga tuleb vahel füüsilist valu taluda. Sportlased oskavad end löökide eest piisavalt hästi kaitsta ehk omada kontrolli enda ja vastase üle. Kindlasti soovitaksin võitlusala teistele meestele, hea füüsiline koormus ja super energia liikumine toimub trennides. Sport on loodud inimestele. Erinevate võistlusstiilide vahe on vaid reeglistiku ja stiili küsimus. Kui mujal maailmas on populaarsemad poks ja MMA, siis siin pigem kikk- ja Tai poks,“ sõnab Moisar. Kuidas tal võistlustules läheb, selgub juba sel reedel Saku Suurhallis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt