7 veebruar 2017

Juubel: Harmet avab 25 aasta juubeliks uue tehase

Harmeti valmiv tehas, millest saab Eesti suurima tuletõkketsooniga tootmishone.  

Element- ja moodulmajade tootja Harmet OÜ sai alguse 1992. aastal metalltoodete valmistamisest, mis moodustab ettevõtte käibest vaid mõne protsendi. Tänavu suvel valmiv uus tehasehoone toob aga plaanide kohaselt kaasa suure tõusu puitelementide toot­mises ning samuti on ettevõttel kavas metallitöötlemise elustamine.

Juulis avatakse Kumna külas 26 000 m suurune tehas ning lisaks saab veebruaris endale ka senisest ligi neli korda suuremad ruumid tütarettevõte Harmet Constructions.

Harmeti juhatuse esimehe Toomas Kalevi sõnul on ettevõte olnud kogu oma tegevusaja pidevas arengus ning see on plaanis ka järgnevatel aastatel. Juulis avatakse Kumna külas 26 000 m2 suurune tehas ning lisaks saab veebruaris endale ka senisest ligi neli korda suuremad ruumid tütarettevõte Harmet Constructions.

„Oma edu võtmeks peame tugevat panustamist tootmise efektiivsuse kasvatamiseks. Lõpptulemusena valmib meie toodangust ehitis, aga 90% kogu sellest protsessist toimub siiski tehases, mis on platsiehitusest oluliselt erinev. Et saavutada maksimaalne tõhusus, tuleb tootmises asju planeerida minutes, mitte päevades,“ selgitab ta. „Ka uue tehase puhul on rakendatud moodsaimat tehnoloogiat, mis vähendab tootmiskulusid ning tõstab mahtusid. See on suur samm edasi, et rahuldada ka meie kõige nõudlikumaid kliente. Samuti võib üheks konkurentsieeliseks pidada meie tootmisvõimsust, mis võimaldab teostada suuremahulisi projekte.“

Saue, Pärnu ja Tutermaa kõrval juba neljanda tehase käivitamisel peaks Harmetist saama Eesti suurim puitmajade tootja, kes annab senise 450 inimese kõrval tööd veel 200 uuele töötajale. Kasutatakse ka renditööjõudu ja alltöövõttu. Majatootja tegeleb aktiivselt sellega, et kõigil töötajatel oleks töökohal tagatud turvalisus ja täna­päevased töötingimused. Samuti panustatakse palgasüsteemi loomisele, mis tagaks väärilise tasu tehtud töö järgi.

Lisaks on ettevõttes loomisel koolituskeskus, mis annab võimaluse enne tööle asumist omandada teadmised ohutustehnikast ja töövõtetest.

Hotell ja rendikorterid Rootsi suusakuurordis  

Aus konkurents on tervitatav ja sunnib arenema

Ajaloost rääkides on nimi Harmet tegelikult sõnalühend Harju Metallist ja iseloomustas hästi firma tegevust algusaastail. Kuid juba 1997. aastal toimus suurem muudatus, kui spetsialiseeruti ümber puitkarkassil ruumelementide tootmisele, mis on tänaseni ettevõtte põhitoodanguks. Ruumelemente toodetakse väga erinevaks otstarbeks: toodangu hulgast leiab ehitussoojakuid ja mooduleid näiteks lasteaedade, koolide, kontorite, korterelamute ning hotellide püstitamiseks.

Harmeti põhiturg on Skandinaavia ja Põhjamaad ning sihtgrupiks suuremad ehitusettevõtted ja kinnisvaraarendajad. Samuti rendiettevõtted, mis tegelevad ehitussoojakute rentimisega ehitusettevõtetele ja ajutiste koolimajade ning lasteaedade rentimisega omavalitsustele.

Toodangu paigaldamisega üle Euroopa tegeleb Harmeti tütarettevõte Harmet Modular Building ning keerulisemate eriprojektidega tegeleb tütarfirma Harmet Constructions. Lisaks on majatootjal filiaalid Soomes, Norras ja Rootsis.

Puitmajatootjaid on nii Eestis kui ka mujal omajagu, nii et konkurentsi Harmetil jagub. Toomas Kalevi sõnul on aus konkurents enda arengu seisukohalt alati tervitatav, kuid möönab, et kahjuks tuleb aeg-ajalt kokku puutuda ka selliste kavalpeadega, kes arvavad, et edukaks olemisest piisab mõnelt konkurendilt töötajate pudru­mägedega üle meelitamisest ja ümbrikupalga maksmisest. „Õnneks on aeg näidanud, et sellised konkurendid kaua ei püsi ja pudrumägede järel jooksnud töötajad on varsti tänaval uut töökohta otsimas,“ lisab ta.Juba seitse aastat on Harmetil puitmajade tootmise kohta olemas Euroopa tehniline tunnustus ETA, mille väljastas EOTA (Euroopa Tehniliste Hindamisasutuste Organisatsioon). See näitab, et ettevõte on võimeline projekteerima ja ehitama hooneid, mis vastavad eri riikide normidele ja tavadele.

Harmeti toodetel on kõrge kvaliteediga konstruktsioon, mis tagab pika kasutusea ja vähendab tulevikus hoolduskulusid. Toodetel on viieaastane garantii ning kliendile pakutakse terviklahendust alustades projekteerimisest ja lõpetades hoonete paigaldamisega.

Korterelamu Norras  

KOMMENTAAR

Atso MatsaluPuukeskuse juhtMeie koostöö Harmetiga on kestnud sisuliselt sellest ajast, kui nad puitmajadega tegelema hakkasid. Tarnime neile vajalikke puitplaate ja soojustusmaterjale. Meie ühe tippkliendina on Harmet näidanud end kui suurepärast koostööpartnerit, tõelist oma ala professionaali, kes teab alati täpselt, mida ja kui palju vajab. Tegemist on väga süsteemse ning headel majanduslikel alustel toimiva ettevõttega, mis lisab neile usaldusväärsust. Näeme Harmetis ka suurt potentsiaali – kui nende uus tehas käivitub ning käive kerkib, saab neist Eesti juhtiv puitmajatootja. Ja kui läheb hästi meie klientidel, läheb hästi ka meil!Madis SanderKesko Senukai Estonia ärimüügi direktorK-Rauta on teinud Harmetiga tihedat koostööd viimased viis aastat ning seda tõusvas joones. Harmet ei olnud koostöö alustamisel just kerge klient, vaid pidime kogu aeg tõestama, et suudame olla kindel, usaldusväärne ja täpne tarnija. Oleme oma sisemised protsessid nii kujundanud, et kliendid saaksid keskenduda oma põhitegevusele. Samuti oleme ka neid edasi aidanud, tutvustades ja tarnides senisest efektiivsemat tootmist tagavaid tooteid. Usun, et just selline tihe koostöö ning vastastikune usaldus kontaktisikuteni välja on eduka äri alus. Harmet on meie üks olulisemaid ning suuremaid äripartnereid, kellele saame alati kindel olla ning loodan, et nemad meile ka.

Hetkel kuum