• Jaga lugu:

  Üle saja tööandja pakub tööd töötukassa virtuaalsel töömessil

  Töötukassa tööandjate teenuste osakonna teenusejuht Livia Laas.Foto: Meeli Küttim

  Septembri lõpus toimub järjekordne virtuaalne Töö- ja Karjäärimess, mis on populaarne kohtumispaik tööandjate ja töövõtjate seas. Sarnasest messist kevadel võttis osa koguni 25 000 inimest ja 150 ettevõtjat. Töötukassa usub, et seekordsel messil osaleb veelgi rohkem tööandjaid.

  Töötukassa tööandjate teenuste osakonna teenusejuhi Livia Laasi sõnul on virtuaalse töömessi plussiks kindlasti see, et inimene ei pea füüsiliselt kohale tulema.
  See on hea võimalus osalemiseks üle Eesti. "Näiteks inimene, kes elab praegu Tallinnas, aga plaanib tagasi minna Tartumaale, saab vaadata, mis tööpakkumisi on talle huvipakkuvas piirkonnas ja kes on need tööpakkujad,” ütles Laas.
  "Inimene saab ka ise valida, mis ajal on tal mugav osa võtta, kas kohe hommikul või päeva jooksul. Mess on avatud teisipäevast reedeni. Muidugi tööandjad ei vasta küsimustele 24 tundi järjest, aga kogu messi info on kättesaadav kõigile kuni reede, 1. oktoobri õhtuni välja,” selgitas Laas.

  Töömess on tugev bränd ja see, et viimasel aastal on mess olnud virtuaalne, on olnud paljude jaoks pluss. Kui tööandja on messil esindatud, siis jõuab info ka laiema publikuni.

  Livia Laas
  Töötukassa tööandjate teenuste osakonna teenusejuht
  Osavõtmine on imelihtne
  Messil on tööandjaid seinast seina: registreerunud on ehitusettevõtted, lasteaiad, hooldekodu, turvaettevõtted. Lisaks otsitakse kontoritöötajaid, tootmistöölisi, puhastusteenindajaid jpm.
  "Meie fookuses on, et tööandjad leiaksid endale sobiva töötaja ja inimesed leiaksid endale sobiva töö ja tööandja. Soovime need kaks osapoolt kokku viia. Töömess on olnud tugev bränd ja see, et viimasel aastal on mess olnud virtuaalne, on olnud paljude jaoks pluss, sest info jõuab laiema publikuni, kui ta on messil esindatud,“ rääkis Laas.
  "Tööandja vaatenurgast väärib mainimist, et nad saavad messil osalemisega teha tööandja brändingut – näidata, mis ettevõttega on tegu, miks tema juures töötavad parimad inimesed ja miks ta on parim tööandja.”
  Tööotsijale on virtuaalmessil osalemine tehtud väga hõlpsaks – messile tuleb registreeruda vaid tööandjatel, tööotsija seda eraldi tegema ei pea. Messi toimumise ajal saab külastaja minna messi kodulehele aadressil toomess.ee ja seal juba ise uurida, mida pakutakse. "Kui soovitakse vaadata, mida tööandjad pakuvad, millised ettevõtted on kohale tulnud või jälgida suuremat karjääriseminari, siis selles kõiges saab osaleda ilma eelneva registreerimiseta. Lihtsalt tuleb leida internetiühendusega seade kas arvuti, tahvli või telefoni näol,” ütles Laas.
  Tööotsijal on vaja end registreerida vaid siis, kui ta soovib osaleda individuaalsel karjäärinõustamisel, töövestluse simulatsioonil või mõnel väiksemal töötoal, kus osalejate arv on piiratud. „Neile registreerumine algab nädal enne messi algust ehk alates 21. septembrist saavad huvilised ennast kirja panna,” selgitas Laas.
  Kui tihti leitakse sobiv tööandja?
  Laasi sõnul on see pigem harv juhus, kui üldse mitte midagi ei leita. “Mõnel juhul tuleb pakkumisi nii palju, et peab hakkama valikuid tegema,” naerab ta. Tööpakkumiste osakaal sõltub tihti piirkonnast, tööd otsiva inimese töövaldkonnast ning ka sektorist. Loomulikult on natuke keerulisem leida spetsiifilisemaid ja täpsematele nüanssidele keskenduvaid ameteid, aga reeglina saavad messil pakutavad ametikohad kiiresti täis.

  Pakume tööandjatele tasuta sihtotsingut.

  Livia Laas
  Töötukassa tööandjate teenuste osakonna teenusejuht
  Tööandjate seisukohast on täna tööturg liikumas kriisieelsesse aega. Hea uudis on aga see, et täna on veel saadaval tegusaid ja tublisid töötajaid, kes kriisi tõttu pidid töölt lahkuma või mõnel juhul lausa uue karjääri ette võtma. Laas julgustab tööandjaid ka väljaspool messi töötukassaga ühendust võtma. "Pakume tööandjatele tasuta sihtotsingut ja korraldame värbamisüritusi,“ kinnitas Laas.
  Tööandjad on valmis kiirelt vastama
  Laas tõdes, et sageli ei osata arvestada virtuaalmessi omapäraga – tekib kergesti anonüümsuse tunne ning tööotsija enda aktiivsus jääb väheseks. Ta julgustas inimesi messil tööandjatega aktiivselt suhtlema ja esitama neile küsimusi ettevõtte või töökorralduse kohta. „Tööandjad on messil üles seadnud virtuaalsed messiboksid ja sinna on jäetud kontaktid, kellega ühendust võtta. Kui on väiksemgi küsimus, tasub seda üle täpsustada,“ rõhutas Laas.
  Messil on tööandjaid, kes on valmis kohe küsimustele vastama, kuid osa ettevõtteid on välja kirjutanud, millistel aegadel nad vastavad küsimustele ja kõrvale on pandud ka link, mille kaudu saab videosilla kaudu suhelda.
  "Tööandjad ongi arvestanud sellega, et messi ajal võib neile rohkem e-kirju ja helistamisi tulla. Kindlasti korraldavad ettevõtted kõnetunde Teamsi vahendusel nagu eelmisel korral,” lisas Laas.
  Väljaõppe puudumist ei pea kartma
  Oma töösoovide ja -valdkonna väljaselgitamisel võiks inimene Laasi sõnul esmalt mõelda, millises Eesti piirkonnas ta tööd teha soovib ja kas ta on vajadusel valmis liikuma mujale. Ei tasu peljata ka seda, kui töökogemust või teadmisi võimaliku uue ameti kohta veel pole, sest paljud tööstusettevõtted koolitavad ise välja uusi töötajaid.
  "Tööandjatel on pigem küsimus selles, kas inimesele sobib vahetustega või monotoonse iseloomuga töö,“ märkis Laas. Ta lisas, et väljaõppe võimaluste kohta tasub küsida tööandjalt, aga vahel tuleb selles osas appi ka Töötukassa, mis pakub mitmesuguseid kursusi nii töötutele kui ka töötavatele inimestele. „Nii tööandjal kui ka tööotsijal tasub uurida erinevaid võimalusi, mida meil pakkuda on.”
  Tööotsijale soovitab Laas oma CV juba enne töömessi valmis kirjutada, mida siis kiiresti ja mugavalt saab tööandjale saata.
  "CV kirjutamisel on hea eelnevalt valmis mõelda, kuidas oma töökogemusi ja olulist infot kirja pannakse. See ei ole paari minutiga tehtav. Veel soovitan endalt küsida, mida tullakse töömessilt otsima või mis on see, mida teha tahetakse.“
  Töötukassa aitab soove läbi mõelda
  Kui neile küsimustele vastust ei ole ja kandideerimisdokumente ei osata teha, soovitab Laas tulla eelregistreerimisega individuaalnõustamisele või mõnda töötuppa, kus räägitaksegi kandideerimisdokumentide ettevalmistamisest.

  Kevadisel töömessil saime palju positiivset tagasisidet töövestluse simulatsiooni kohta, mida pakkusime esmakordselt ja sinna said ajad kohe kiiresti täis.

  Livia Laas
  Töötukassa tööandjate teenuste osakonna teenusejuht
  "Kevadisel töömessil saime palju positiivset tagasisidet töövestluse simulatsiooni kohta, mida pakkusime esmakordselt ja sinna said ajad kohe kiiresti täis. Inimesed said pingevabas olukorras läbi arutada tavapäraselt pingelise situatsiooni. See annab võimaluse nõustajaga läbi rääkida mida ja kuidas inimene endast räägib tööle kandideerides.”
  Laas sõnas, et kui individuaalse nõustamise ajad messil täis saavad ja endale sobivat aega ei leita, siis ei tasu peljata, vaid ühendust võtta piirkondliku Töötukassaga.
  "Me teeme ka pärast messi Töötukassas virtuaalseid kohtumisi ja kui olukord lubab, siis teatud teenuseid pakume ka kohapeal. Julgustan neid inimesi, kellel on huvi oma karjääri teemadel arutleda, meiega ühendust võtma ka pärast virtuaalmessi möödumist, et leida aega kohtumiseks.“

  TASUB TEADA!

  VIRTUAALNE TÖÖ- JA KARJÄÄRIMESS TOIMUB 28.09–01.10.2021

  • Töömess on avatud leheküljel toomess.ee.

  • See on tasuta ja oodatud on kõik huvilised.

  • Varu messi külastamiseks aega, et saaksid tutvuda nii erinevate pakutavate karjääriteenuste kui ka osalevate tööandjatega.

  • Võta julgelt ühendust endale sobivate tööandjatega, et uurida nende juures töötamise võimalusi.

  • Oma karjäärivõimaluste arutamiseks lepi aeg kokku karjäärispetsialistiga.

  • Töömessi ajal on võimalik osaleda töövestluse simulatsioonil, osaleda messimängudes ning kuulata põnevat karjääriseminari

  Jaga lugu:
Seotud lood

Enefiti börsikell kuulutab Eesti väikeaktsionäri triumfi
Enefit Greeni aktsiate esmane avalik pakkumine õnnestus vaatamata sellele, kuidas aktsia käituma hakkab, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Enefit Greeni aktsiate esmane avalik pakkumine õnnestus vaatamata sellele, kuidas aktsia käituma hakkab, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Erootikapood loobus börsiplaanidest Omanik: me ei sobitu oma harimata juhatusega börsile
Tallinna börs teatas täna, et erootikapoode Hot Lips opereeriv HC Pro AS on otsustanud börsiletulekust loobuda. Ettevõtte juhi ja omaniku Timo Juhani Majuri sõnul selgus, et lisakapitali neil siiski vaja ei ole, samuti tekkis tal tunne, et nad ei sobi börsile.
Tallinna börs teatas täna, et erootikapoode Hot Lips opereeriv HC Pro AS on otsustanud börsiletulekust loobuda. Ettevõtte juhi ja omaniku Timo Juhani Majuri sõnul selgus, et lisakapitali neil siiski vaja ei ole, samuti tekkis tal tunne, et nad ei sobi börsile.
Kriis ajas töötu Siiri Sisaski seenele: müüsin kontserditel salateid ja moose
Vabakutseline muusik ja laulja Siiri Sisask rääkis Äripäeva raadiosaates "Edukad naised", kuidas hakkas koroona-ajal talveks raha koguma hoidiseid müües.
Vabakutseline muusik ja laulja Siiri Sisask rääkis Äripäeva raadiosaates "Edukad naised", kuidas hakkas koroona-ajal talveks raha koguma hoidiseid müües.
A. Le Coqi juht: riik ei tule mulle ütlema, mida ma pean sööma ja mida mitte
Kui Arenguseire Keskuse raportit kajastavas artiklis kirjeldati võimalust tuua päevakorda rahvatervise maks, mis tähendab maksu suhkru- ja rasvasisalduse eest, siis joogitööstuse A. Le Coq tegevjuht Tarmo Noop peab valeks toiduainete klassifitseerimist headeks või halbadeks.
Kui Arenguseire Keskuse raportit kajastavas artiklis kirjeldati võimalust tuua päevakorda rahvatervise maks, mis tähendab maksu suhkru- ja rasvasisalduse eest, siis joogitööstuse A. Le Coq tegevjuht Tarmo Noop peab valeks toiduainete klassifitseerimist headeks või halbadeks.