7. november 1995 kell 22:00

Linnukasvatus pannakse müüki

Arno Mägi sõnul loodetakse töötava ettevõtte müügist saada kuni 20 miljonit krooni. Müügihinna alampiiri võlausaldajad ei määranud, kuid Mägi ütlusel on see samaväärne ettevõtte võlasummaga ja ulatub 18--20 miljoni kroonini.

«Kui tuleb ainult üks pakkumus, siis võib ilmselt ka hind madalamaks jääda,» lausus Mägi.

Ta lisas, et uue omaniku saab Ranna linnufarm kõige varem detsembris, kuna ettevõttes on veel tegemata inventariseerimine ja maa mõõdistamine.

Praeguseks on Ranna linnukasvatuse vastu suurimat huvi üles näidanud Soome toiduainekontserni tütarfirma Broileritalo, kelle palgatud eksperdid tegelevad sel nädalal kohapealsete uuringutega.

Arno Mägi väitel on ettevõtte vastu huvi tundnud ka üks Hollandi toiduainetootja. Tema hinnangul peaks Tabasalus asuv Eestis suuruselt teine linnulihatootja pakkuma huvi ka kohalikele investoritele.

Ranna Linnukasvatuse ASi direktor Peeter Kuningas märkis, et praegusel ettevõtte juhtkonnal pole plaanis linnukasvatuse ostmises osaleda.

Endise Tallinna linnuvabriku, ASi Tallegg peadirektor Ants Käsper ütles, et Ranna linnukasvatuse müük suure investeerimispotentsiaaliga Soome ettevõttele tähendab ka Talleggile senisest raskemat elu ja sunnib omakorda välismaist investorit otsima. Käsperi hinnangul on Talleggi eelis Ranna linnukasvatuse ees heal tasemel söödatehas. Kohalik broilerilihaturg jaguneb aga pooleks.

Käsperi sõnutsi läheks Ranna linnukasvatuse uutel omanikel lisaks muudele investeeringutele uue söödatehase rajamiseks täiendavalt vaja 20 miljonit krooni.

Ranna Linnukasvatuse AS läks pärast mitmekuist suure kahjumiga töötamist pankrotti 6. oktoobril. Viimastel kuudel moodustas kahjum neljandiku kogu realisatsioonikäibest. Arno Mägi hinnangul tingis sellise olukorra paljuski endistest sovhoosnikest koosnev omanikering, kes erastasid linnukasvatuse tööosakute eest ega pannud ettevõttesse füüsilist raha.

Ligi kuuekümnel hektaril paikneva Ranna linnukasvatuse bilansiline väärtus on 20 miljonit krooni, võlanõudeid on esitatud 18 miljoni krooni suhtes. Ranna linnukasvatuse keskmine kuukäive on neli miljonit krooni.

Hetkel kuum