21. november 1995 kell 22:00

Kuressaare linnavalitsus müüb hotelli 1,2 miljoniga

Villig sõnas, et hotelli müügi ettevalmistamiseks on moodustatud komisjon, kes määratleb lõplikud müügitingimused ja hinna. «Hotelli väärtus on ekspertide arvates 1,2--1,5 miljonit krooni ja loodame, et kui paneme alghinnaks 1,2 miljonit, siis hind ostjatega läbirääkimiste käigus suureneb,» ütles Villig. Tema sõnul peaks tulevane ostja investeerima hotelli vähemalt 1,5 miljonit krooni. «Linnavalitsuse ettekujutuse kohaselt peaks Lossi hotellist saama kõrgema hinnatasemega äriklassi hotell,» ütles Villig.

Hotellis on tema sõnutsi vaid 24--30 kohta, mille madala hinnaga müügist pole omanikule tulu loota.

«Saatkondade esindajad, kes külastavad Saaremaad, on kurtnud, et seal puudub väike, mugav ja turvaline pansion, mille saaks tervenisti välja üürida,» lausus Villig. Hotelli kõige suuremaks plussiks peab linnavaraameti juhataja ehitise asukohta. Hotell asub Kuressaare lossi kaitseala territooriumil. Kuigi hotell ei kuulu ise mälestiste hulka, asub hoone lossile nii lähedal, et kõik ümber- ja juurdeehitamised tuleb kooskõlastada muinsuskaitseametiga.

Villigu sõnul on praeguseks veel määramata hotelli all asuva krundi suurus.

Praegu tegutseb hotellis AS Lossi, kes on sõlminud linnavalitsusega hotelli rendilepingu kümneks aastaks. Villigu andmetel tunneb ka AS Lossi hotelli ostmise vastu huvi. Nad ei soovi aga sinna enne investeerida, kui on selle ära ostnud. Villig kinnitas, et hotelli ostmise vastu on huvi tundnud välisinvesteerijad Ameerika Ühendriikidest.

Hetkel kuum