21. november 1995 kell 22:00

Valmib Rocca al Mare kaubanduskeskuse projekt

Hoonestusõiguse seadmise lepinguga kaasnes kohus-tus ehitada seitsme aasta jooksul välja kogu kompleks. Kompleksi üldpindala on kavandatud üle 30 000 ruutmeetri ja projekti kogumaksumus on umbes 400 miljonit krooni.

Rocca al Mare kaubandus- ja teeninduskeskus asub Tallinna loomaaia vastas ja on tulevase lõbustuskeskuse krundi kõrval.

Praegu plaanitakse kaubandus- ja teeninduskompleksi ehitust neljas etapis. Esimeses etapis tahetakse välja ehitada umbes 15 000 ruutmeetrit kaubanduspinda, millele lisandub hiljem veel umbes 10 000 ruutmeetrit. Teises-kolmandas järgus ehitatakse bürooruumid, mille maksimaalne pindala on 8000 ruutmeetrit. Viimase etapina on kavas ehitada hotell ning investeeringute leidmise korral ka vesilõbustuspark.

Kompleksi üldkontseptsioonis on ehitis jaotatud sektsioonideks, mida on võimalik ehitada üksikute osadena. Hoonetekompleksi ja Paldiski maantee vahele tuleb suur autoparkla.

Kommunikatsioonide, teede ja parklate väljaehitamisel tehakse koostööd Rocca al Mare lõbustuskeskuse projekti teostajatega.

Kaubandus- ja teeninduskeskuse projektijuhi, Lemminkäinen Oy piirkondliku juhataja Avo Lillemäe sõnul tahetakse kompleksi lõpliku arhitektuurilise lahenduseni jõuda detsembris.

Arhitektuuriline lahendus valmib koostöös Soome arhitektuuribürooga Laitila Arkkitehdit. Projekteerimisel kasutatakse ka ASi Nord Projekt abi, lisas Lillemäe.

Jaanuaris hakatakse sõlmima lepinguid investoritega. Lillemäe sõnul on investoritel võimalik keskuse pindu nii rentida kui osta järelmaksuga. Võimalik on ka kompleksi haldama hakkava Rocca al Mare Kaubanduskeskuse ASi aktsiate ostmine. Lepingute sõlmimiseks on projektijuht plaaninud pool aastat.

«Kui 3000 ruutmeetrit pinda on müüdud, alustame ehitustööga,» rääkis Lillemäe. Ehitustöö alguseks plaanitakse järgmist suve.

Lillemäe sõnul peaks kompleksist kujunema rahvusvaheline ostukeskus. Läbirääkimisi on peetud Soome, Inglise, Taani ja Eesti investoritega.

Täpsemalt ei soovinud Lillemäe kompleksi haldamisest huvitatud firmasid veel nimetada.

Rocca al Mare Kaubanduskeskuse AS kuulub sajaprotsendiliselt Soome ehituskontsernile Lemminkäinen Oy, kellel on Eestis tütarettevõte Lemminkäinen Eesti AS. Lemminkäinen Eesti on kaubanduskeskuse projektijuht ja ka tulevane ehitusfirma.

Hetkel kuum