8. veebruar 1996 kell 22:00

Soome ajalehed jäid tolli pidama

Kauppalehti, Helsingin Sanomate, Iltalehti jt väljaannete maaletoomisega tegeleva ASi Käskjalg juht Markku Halme teatas eile, et Eesti toll ei võimalda kaubale laeva järele minna. Tolliametnike sõnul pole firma esitanud rahuldavat dokumentatsiooni.

«Oleme esitanud ajalehtede kättesaamiseks ühesuguse dokumentatsiooni juba ligi poole aasta vältel,» rääkis Halme. «Kolmapäeval teatati meile tollist, et nad ei võimalda meile oma transpordiga pääsu kauba juurde, põhjendades seda puuduliku dokumentatsiooniga,» lisas ta.

Halme sõnutsi on ASil Käskjalg võimaldatud seni sõita oma transpordiga laeva aparellile kaubale järele, nüüd soovitab toll aga aktsiaseltsi esindajatel saadetis käsitsi maale toimetada.

Tallinna tolliinspektuuri juhataja asetäitja Toivo Toominga sõnade kohaselt on vaidlusalune saadetis vormistatud ASi Hardner nimele ja AS Käskjalg pole esitanud tollile kauba kättesaamise volitust. Toominga sõnutsi pole tollile esitatud andmeid ka selle kohta, kui suur on sissetoodava kauba kogus.

«AS Käskjalg soovib kasutada kauba kättesaamiseks pääslat, mis on mõeldud ainult autotranspordiga riiki saabuva või sealt lahkuva kauba tarvis,» ütles Toomingas. «Praegusel juhul on aga tegemist käsipagasiga ning selle saab kätte reisiterminaali kaudu. Laeva aparellile kaubale vastutulekut ei pea ma vajalikuks.»

Toomingas ütles, et tal puuduvad andmed selle kohta, kuidas on ASil Käskjalg õnnestunud seni oma transpordiga sama pääsla kaudu kaup kätte saada. ÄP

Hetkel kuum