27. veebruar 1996 kell 22:00

Sampo loodab preemiaid 15 miljonit krooni

Jaanuaris kogus Sampo Kindlustus 1,9 miljonit krooni preemiaid, mis on rohkem, kui eelmise aasta jooksul kogutud 1,7 miljonit krooni.

Aitolehti sõnutsi on kogutud preemiate kasv tingitud eelkõige sellest, et alates 1. jaanuarist tegeleb Sampo Kindlustus ettevõtete vara kindlustamisega. Sampo arengustrateegia kohaselt soovib kindlustusselts sel aastal panna pearõhu ettevõtete vara kindlustuse arendamisele.

Seesami varakindlustuse osakonna juhataja Ivo Kuldmäe ütles, et Sampo ja Seesam konkureerisid Viru hotelli kindlustamisel, mille kindlustuskatte suurus oli 500 miljonit krooni.

Ivo Kuldmäe kinnitas, et Sampo pakutud preemia oli väiksem, mistõttu võitis Sampo. «Vähemalt klient väitis, et see oli meie omast oluliselt väiksem,» lausus Kuldmäe.

Seesam pakkus kindlustuspreemia suuruseks veidi üle 600 000 krooni.

«Läksime oma viimase piirini, aga kui nemad arvavad, et saavad odavamalt müüa, siis on see nende probleem,» rääkis Kuldmäe. «Meie edasikindlustaja keeldus madalama hinnaga riski võtmast.»

Kari Aitolehti selgitas, et Viru hotell oli üks Sampo suuremaid tehinguid. Tema sõnul polnud aga küsimus hinnas, vaid Sampo pakkus Virule ka turvameeskonna koolitust ja muud, millega riski hajutada.

Aitolehti väidet kinnitas Viru hotelli peadirektor Yrjö Vanhanen. Tema sõnul sisaldas Sampo pakkumus terviklikumat paketti ja oli Seesami omast väiksema kindlustuspreemiaga.

Aitolehti sõnade kohaselt tahab Sampo olla Eesti turul oma nimega ja seda tutvustada, mistõttu müüs Sampo eelmisel aastal Rootsi kindlustuskontsernile Trygg-Hansa oma 42protsendilise osaluse Hansa Kindlustuses.

Sampo sai Hansa Kindlustuse osanikuks Soome kindlustusseltsi Teollisuusvakuutus kaudu, kes oli Hansa Kindlustuse aktsiate kontrollpaki omaniku Trygg-Hansa koostööpartner.

«Kui oled võistlustel alati esimene ja võidad isegi lonkides, siis sa ei arene,» ütles Kari Aitolehti tiheneva konkurentsi kohta kindlustusturul. «Kui on aga võrdsed tegijad, siis ei tea kunagi, kes võidab.»

Algul tahtis Sampo suurendada oma osalust Hansa Kindlustuses, kuid kui Trygg-Hansa ei nõustunud Sampole aktsiaid müüma, otsustas Sampo müüa oma aktsiad Hansa Kindlustuses Trygg-Hansale. Sampo on aga üks Trygg-Hansa peakonkurente Põhjamaade kindlustusturul.

Sampo otsustas eelmisel aastal oma tütarfirma luua ka Rootsis. Euroopas tegutsev kindlustuskontsern Hansa Industrial Ltd, mis kuulus Teollisuusvakuutusele ja Trygg-Hansale, saab endale samuti ainuomaniku, kuid selle firma saatus pole veel Sampo ja Trygg-Hansa vahel otsustatud.

Sampo Kindlustuse edasikindlustaja on emafirma Soomes asuv Sampo kontsern, kellele kuulub 35 protsenti Soome kindlustusturust.

Hetkel kuum