ETV tehnikatalituse juht Leiger Põldma sõnas, et Euroopa ringhäälingute liidu (EBU) projekti raames tuleb igasse EBU liikmesriiki rajada vähemalt üks maajaam.
Maajaama ostmiseks sai ETV Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupangalt 850 tuhat dollarit laenu, laenu garant on EBU. Laenu tähtaeg on kaheksa aastat ja selle tagasimaksmist alustatakse tuleval aastal. Eesti valitsus andis ETV-le loa tuua seadmed Eestisse erandkorras käibemaksuvabalt.
Kunagistest liiduvabariikidest on selline jaam juba üles seatud Venemaal, Uk- rainas, Moldovas ja Leedus. Tallinnas paigaldatav jaam koosneb 7,6meetrilise läbimõõduga antenniparaboolist ning suure toa suurusest konteinerist.
Enamik aparatuurist on kohal ning kogu süsteem kavatsetakse üles seada aprilli lõpuks, praegu tugevdatakse laekonstruktsioone. Mai lõpus loodetakse Põldma sõnul alustada jaama häälestamist. Kogu vajalik komplekt, sinna juurde kuuluvad seadmed, detailid ja muud materjalid hangiti Jaapani firmalt NEC Corporation.
Maajaamal on neli vastuvõtukanalit ja kaks saatjakanalit, kusjuures vastuvõtukanalite arvu on võimalik suurendada kuueni.
Seega saab ETV kosmoseside kaudu vajaduse korral oma käsutusse kogu Eurovisiooni programmi, mis Põldma kinnitusel on oluline just suurürituste, näiteks olümpiamängude ülekannete ajal. Samas annab jaam võimaluse ka ise oma uudiseid otse Eurovisooni-süsteemile saata, lisas ta.
Leiger Põldma toonitas, et EBU annab Eurovisiooni kosmose--maajaamade süsteemi liitunutele olulisi hinnasoodustusi nii uudiste kui ka muude programmide vahetamiseks, samuti on kosmose--maajaamade kaudu levivad signaalid väga kvaliteetsed.
Seni oli ETV käsutuses üks vastuvõtujaam, mille antenniparabooli läbimõõt on 5 meetrit.