10. märts 1996 kell 22:00

Tallinn loobus osast Tondi sõjaväelinnaku kruntidest

Neljapäeval muutis Tallinna linnavolikogu Tondi sõjaväelinnaku linna valdusse jäävate kruntide nimistut ja otsustas loobuda kohustusest ehitada krundil välja kommunikatsioonid, mille kogumaksumus on 53 miljonit krooni.

Linnale jäävatest kruntidest on osa juba välja renditud, sealhulgas tuletõrje- ja päästeametile, kodukaitsele, võimlemisliidule ning Eesti humanitaarinstituudile.

Krundid, mida linn endale ei soovi, lähevad müüki. Ostetavate kruntide omanikele kaasneb ostuga insenertehniliste kommunikatsioonide väljaehitamise kohustus. Sellest sõltuvalt kujuneb välja ka kruntide hind, ütles Tallinna linnavaraameti müügiosakonna peaspetsialist Raul Keskküla.

Osa Tondi tänava äärsete kruntidega kaasneb ostjale kohustus säilitada kasarmuhooned, mille lammutamise keelas muinsuskaitseamet.

Praeguseks on müügilepingule allakirjutamise lõppjärgus vaid üks krunt, mille ostis AS Assagon.

Kõige enam nõutud on krundid tulevase Tammsaare tee läbimurde naabruses. Need asuvad tulevikus heas kohas ja seal on vähem vaja välja ehitada juurdepääsuteid, selgitas Keskküla.

Keskküla sõnul on võimalik jaotada suuri krunte väiksemateks. Suurim krunt maa-alal on 53 000 ruutmeetrit. Kogu sõjaväelinnaku suurus on 43 hektarit. ÄP

Hetkel kuum