31. märts 1996 kell 22:00

ABB kompab Leedu energeetikat

«Arvame, et praegu roostetavad õli- ja gaasiküttel töötavad elektrijaamad renoveeritakse vastavalt lääne standarditele. Selles näeme oma ettevõtte võimalust, ütles Olaf Harald Mehus ABB Leedu esindusest.

ABB kontserni esindus avati Leedus 1992. aastal. Turg on jaotunud kontserni Norra ja Taani haru vahel. Ettevõte tarnib varustust tööstuse kõigis sektorites, muu hulgas on tarnitud seadmeid ka Ignalina jaama ohutuse tõstmiseks.

«Seni oleme tegevad olnud eelkõige energeetikasektoris, nüüd loodame, et tööstuseski algab ulatuslik moderniseerimine,» ütles Mehus.

Leedus on seitse gaasi- ja õliküttel töötavat elektrijaama, millest kolm on märkimisväärse suurusega. Kõik neist ei ole käigus, ning need, mis käigus on, kujutavad endast keskkonna jaoks viitsütikuga pommi.

Samas ei ole see üksnes kohaliku tähtsusega probleem, vaid kujutab ohtu kogu Läänemere regioonile. Ulatuslikuks renoveerimistööks ei ole Leedu seni raha leidnud.

ABB kavatseb käesoleval aastal Leedusse investeerida 18 miljonit Eesti krooni. 1995. aasta kujuneb ABB esimeseks kasumiga aastaks Leedus. 1995. aastal sai ABB Leedu haru tellimusi enam kui 19 miljoni USA dollari eest. DI

Hetkel kuum