7. mai 1996 kell 22:00

VAZi autoteenindusse Honda autokeskus

Veho OY alustas Eesti turul Honda autode müüki 1992. aastal. Seoses sellega tekkis vajadus uue autokeskuse ehitamiseks. Sobivad ruumid leiti ASist Kadaka Kinnisvara aadressil Kadaka tee 72a. Ülaltoodud firmaga sõlmiti rendileping.

Kompleksi kuuluvad kaasaegsed müügi-, remondi-, kontori- ja olmeruumid.

Huvitavaks arhitektuuriliseks lahenduseks on müügisaali kõrgendusega poodium ning valgustus. Viimane, olles väga atraktiivne, on kujunenud pilkupüüdvaks ka Kadaka teel liikujaile.

Läbiviidud konkursi tulemusena valiti ehitajaks AS Arte. Läbirääkimised ja lepingute vormistamine Soome firmaga Veho OY oli hea kogemus Eesti ehitajale. ASi Arte ehitusnõunik Rein Mikk rõhutab Soome poole soovi võimalikult täpselt lepingus fikseerida kõik teostatavad tööd. «See välistas võimalikke ümbertegemisi töö käigus,» lausub ta. «Praegune ehituspraktika näitab, et enamik ümberkorraldusi ehituse käigus on seotud tellijate pidevalt muutuvate soovidega.» Ehitaja seisukohalt sujus töö hästi nii tellija, projekteerija kui ka alltöövõtjatega.

Juba esimese müüginädala lõpus oli külastatavus suurem kui Pärnu mnt müügisalongis. Veho Eesti tegevdirektori Mart Kõpperi arvates on üks põhjus kompleksi ees olev suur parkla, mida on plaanis veelgi laindada. «Parkimisvõimaluste olemasolu on tänapäeval määrav äriedu kindlustamiseks,» on Kõpper kindel. Objekti üleandmisel arvas projekteerija esindaja ASi EMP A&I kommertsdirektor Veiksaar, et Honda vajaks suuremat kompleksi.

Hetkel kuum