3. juuni 1996 kell 22:00

Paraprindi trükikoda kolis Kommunaari tsehhi

Kolimine Flora küünlavabrikust uutesse ruumidesse võttis Paraprindi tegevdirektori Eero Lattu sõnul aega ligi kaks kuud ja läks maksma pool miljonit krooni.

«Suuremaid trükimasinaid ei saanud liftiga maja neljandale korrusele sisse, pidime seina lahti võtma ja Pekkaniska kraanaga tõstma,» rääkis ta.

Etiketitootmise laiendamiseks ostis Paraprint kaks ja pool miljonit krooni maksnud Taani kleebisetikettide masina, mis võimaldab toota kuuevärvitrükis.

«Siiamaani tuli meil värvimoodulitest puudu,» selgitas Lattu. Uus masin lubab trükkida silte suuruses 21x30 sentimeetrit. «Neid võib ämbritele ja kanistritele peale panna, suuremat ei olegi vaja,» teatas Lattu. Masin peaks tasuma end ära kahe aastaga. Hoolimata kolimisest kavatseb Paraprint jõuda tänavu kasumisse.

Paraprindi põhitegevus on isekleepuvate etikettide ja printeripaberi trükk. Etikette tellivad põhiliselt Eesti firmad, printeripaber aga läheb ekspordiks Skandinaaviamaadesse.

Eestis on suurimad silditellijad alkoholitootja Liviko, majoneesivalmistaja Formeer, värvitootja ES Sadolin ja Flora Kommertsi ettevõtted, termokleebiseid toiduainete kaalumise tarbeks tellib Tallinna kaubamaja.

Lätis ostab juba kaks aastat Paraprindilt silte alkoholitootja Rubins. Venemaa autokeemiatootjatele tellivad Paraprindilt etikette vahendajad Narvast, kes kindlustavad raha laekumise trükikojale.

Eestis on keskmine tellimuse trükiarv praegu poolsada tuhat, Venemaale aga on tavaline miljoniline tellimus, teatas Lattu.

Paraprindist on soovitud tellida ka Stolitshnaja vodka etikette valmistajatehasele Peterburis. Kui küsida tehase volitusi, siis tellijad kaovad, rääkis Lattu. «Ilmselt on need salaviinaajajad,» märkis Lattu.

ASi Paraprint kõik aktsiad kuuluvad Soome riiklikule Edita kontsernile. Paraprint loodi 1993. aastal ja seal töötab praegu 20 inimest.

Hetkel kuum