12. juuni 1996 kell 22:00

Tapa linn rajab Valgejõe äärde oma supelranna

Tapa linn rajab Valgejõe äärde supelranna, mis osaliselt on kasutatav juba praegu, ütles Tapa linnapea Raivo Raid.

Raidi sõnul on valmiv supelrand mõeldud eelkõige Tapa linna elanikele. Tema hinnangul suudab rand mahutada ligi 500 puhkajat.

Kuigi puhkekompleks valmib täielikult järgmisel suvel, saab Raidi sõnul rannas ujuda juba praegu.

Valmis on ehitatud jõge paisutav tamm, jõgi on süvendatud ning kaldapealsed puhastatud, kirjeldas linnapea seni tehtut. Lähiajal algab rannale liiva vedamine, lisas ta.

Puhkekompleksi väljaehitamise plaanidesse kuulub linnapea sõnul ka spordiväljakute rajamine, tammi toestamine ning ligidal asuva Loobu silla restaureerimine ehitusmälestisena.

Palju töid on Raidi ütlusel ära tehtud ühiskondlikus korras. Näiteks organiseeriti tulevase supelranna ligidusse õpilaste töö- ja puhkelaager, milles osalejad töötavad praegu ranna korrastamistöödel, selgitas ta. Linna eelarvest on puhkeala tarvis eraldatud ainult ligi 40 000 krooni, nentis linnapea.

Raid paneb supelranna teeninduspoole väljaehitamisel lootusi eraettevõtjatele ja välisabile. Palju sõltub tema sõnul sellest, kui populaarseks valmiv rand sellel aastal puhkajate hulgas saab. Linna eelarvest puhkekompleksi edasiseks arendamiseks ressursse eraldada praegu plaanis ei ole, ütles linnapea.

Praegu on Tapal ligi 7500 elanikku. Linna edasist käekäiku seostab Raid eelkõige Eesti raudteevõrgu arenguprogrammidega. ÄP

Hetkel kuum