2. juuli 1996 kell 22:00

Tolliamet trahvis Espigori 3 miljoni krooniga

Terminaali jääb tolli järelevalve alla Espigori maale toodud bensiin A92, lisas Talvik. «Garantiiks, et määratud trahv ära makstakse,» selgitas ta.

Espigoril on trahvi tasumise aega 15 päeva alates esmaspäevast. Kümne päeva jooksul võib Espigor tolliameti otsuse edasi kaevata.

Tolliamet võttis Espigori Eestisse toodud bensiini ja diislikütuse järelevalve alla juuni algul, sest tekkis kahtlus, et firma müüb kütuse edasi enne aktsiisi- ja käibemaksu tasumist. Mai lõpul sulges toll ASi Esoil Maardu terminaali Termoil, sest seal bensiini hoiustanud AS Parevek müüs kütuse edasi enne maksude tasumist. Tänaseks on toll Termoilis hoitud kütuse erikonfiskeerinud, kuid selle saatus on endiselt lahtine.

ASi Esoil juhatuse esimees Oleg Panfilov on kinnitanud, et Termoil vaidlustab kohtus tolliameti määratud 7mln trahvi järelevalve all olnud kütuse väljastamise eest.

Espigori esindav vandeadvokaat Monika Mägi kinnitas, et trahv on määratud seaduse järgi, ent ta pidas trahvisummat liiga suureks. «Selline trahv ruineerib ettevõtluse kui niisuguse,» ütles ta. Kas Espigor kavatseb tolli otsuse vaidlustada, polnud firma esindajad eile veel otsustanud.

Hetkel kuum